Haberler
1 Haziran 2023 Perşembe 11:11

Kuruluşunun 71. Yılını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) 79. Genel Kurulu 31 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 10:00da TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, tüm Oda ve Borsaların iştirakleriyle TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleşti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu Gerçekleşti

Genel Kurula, Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Meclis Başkanı Hacı Toraman, Borsa Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Mehmet Arslan ve Genel Sekreter Sercan Yaşar katılım sağlarken Borsa Meclis üyeleri de iştirak etti.


Programı iki günden oluşan genel kurul, 30 Mayıs Salı günü Oda ve Borsa başkanlarının Anıtkabir ziyareti ile başladı. Programın birinci gününde Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un katılımıyla TOBB 79. Genel Kurulu kapsamında Birlik merkezinde düzenlenen Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni'nde konuştu.


Hisarcıklıoğlu, konuşmasına yılın başlarında yaşanan deprem felaketine değinerek 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde vefat eden vatandaşlara Allah'tan rahmet diledi. Hisarcıklıoğlu, bugün camiaya en uzun süre hizmet etmiş çalışanlara hizmet şeref belgelerini takdim etmek üzere bir araya geldiklerini söyledi.


Hisarcıklıoğlu Ekonomi Şurası İstedi

 

71. Kuruluş Yıldönümünde gerçekleşen 79. Genel Kurulun ilk gününde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı konuşmada “TOBB’un 71. kuruluş yıl dönümünde camiamızla bir aradayız. Yerel kalkınmanın itici gücü olan 365 Oda/Borsa yönetimi olarak bizler, oda ve borsa başkanlarım, hep daha fazla üretim, yatırım, istihdam ve ihracat için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Sorunlar ve tespitlerle birlikte çözüm önerilerini hazırlıyor, sizinle ve bakanlarımızla istişare ediyoruz. Bunun için de yine sizin liderliğinizde ve uygun göreceğiniz bir tarihte, yaşadığımız sıkıntıları aktarabileceğimiz TOBB Ekonomi Şurası'nın düzenlemesini takdirlerinize arz ederiz. 71 yıldır aynı ruh, aynı heyecanla, Güçlü Türkiye ve Güçlü Ekonomi için çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulunun ikinci gününde açılış konuşmaları, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan genel kurul, Oda ve Borsa delegelerinin oy kullanması, bütçe tasarısının görüşülmesi, TOBB komisyonlarının ve Birlik Başkanının seçimi ile devam etti.


Hisarcıklıoğlu Güven Tazeledi


Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oybirliği ile Başkanlığa yeniden seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer veren Hisarcıklıoğlu, güçlü Türkiye ve güçlü ekonomi için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Şahsıma gösterilen güven ve teveccüh için teşekkür ederim” dedi.


Yılmaz; Güven Oyumuz Yine Başkanımız Hisarcıklıoğlu’na

 

ÇTB Başkanı Yılmaz, " Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığına yeniden seçilen TOBB Başkanımız, Türk İş Dünyasının Çatı Kuruluşunun Başkanı, Türkiye sevdalısı, camiamızı her zaman ve her platformda gecesini gündüzüne katarak ulusal ve uluslararası arenada başarı ile temsil eden kıymetli M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu tebrik eder, görevinde başarılar dilerim" dedi.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu GerçekleştiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu GerçekleştiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu GerçekleştiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu GerçekleştiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu GerçekleştiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu Gerçekleşti