besttourbooking.com
Üye İşlemleri
1-ÖZYILMAZ FINDIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
60 yıldır Samsun'un Çarşamba ilçesinde tarım ürünleri ticareti ile ilgilenen aile başta fındık olmak üzere birçok tarım ürünü ticareti yapmış ve yatırımlarını bu yönde tutmuştur. 1986 yılında ilk Fındık kırma fabrikası kurulmuş iç ve dış piyasada hizmet vermeye başlamıştır.

2000 yılında Türkiye’nin en büyük fındık kırma (250 ton/gün) tesislerinden biri kurulmuş ve sektörde büyümeye devam etmiştir. 2014 yılında kurulan Yılmaz Fındık Entegre A.Ş. ile fındık işleme tesisi yatırımına başlamış 2016 yılında YFE ve MAYHAZ markaları işlenmiş fındık tesisimiz hizmete girmiştir. İhracat ve üretim rakamlarımın artması ile 2019 yılında günlük 300 ton kırım kapasiteli fındık kırma fabrikamız hizmete girmiş ve totalde 550 tonluk kapasite ile sektördeki en büyük fındık kırma fabrikası olmuştur.

Fındığın yanında pirinç sektöründe yatırımları bulunan firma 1990’lı yıllarında başında itibaren süren kırık pirinç ticaretini 2008 yılında Uzunköprü/Edirne ‘de pirinç fabrikası kurarak devam etmiştir. Sambak ve Sam&Sun markakarı ile
pirinç sektöründe hizmet etmeye devam etmektedir.

Ziyaret; https://www.ozyilmazfindik.com/


2-YILMAZ FINDIK ENTEGRE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Yılmaz Fındık Entegre Şirketi bir aile şirketi olup 45 yıldır tarım ürünleri ticareti ile ilgilenmektedir. 1968 yılında Samsun'un Çarşamba ilçesinde kurulan zahire dükkanı ile başta fındık olmak üzere birçok tarım ürünü ticareti yapılmıştır.


1987 yılında Çarşamba ilçesinde kurulan fındık kırma fabrikası Otolar A.Ş unvanı altında fındık sektöründe iç ve dış piyasada hizmet vermeye başlamıştır. 1990 yılında şirket Yılmaz Fındık Entegre Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi unvanını almış ve sektöründe büyümeye devam etmiştir.


Ziyaret; https://www.yfe.com.tr/


3-KARDEZ SU ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

1993 Yılında Samsun'un Çarşamba İlçesinde Kurulan Kardez Su Ürünleri, dondurulmuş deniz ürünleri, balık kabukluklar, yumuşakçalar ve diğer su ürünlerinin toptan ticaretini yapmaktadır.

Ziyaret; http://www.kardez.com.tr/


4-ASMA KUYUMCULUK GIDA TARIM ÜRÜNLERİ ZİRAİ MÜCADELE NAKLİYAT İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Fındık Kırma Tesisi 2009 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulmuş ve Asma Fındık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi unvanı altında fındık sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. 2019 yılına kadar fındık kırma tesisinde kabuklu ve iç fındık üretimi yapılırken entegre tesisin de açılması ile kavrulmuş fındık, beyazlatılmış fındık, dilimlenmiş fındık, kıyılmış fındık, fındık unu ve fındık püresi de üretilmeye başlanmıştır.Tam teşkilatlı ve modern fabrikasında faaliyet göstermekte olan firma ISO 22000, BRC, IFS, Kosher ve Helal sertifikalarına sahiptir. Gıda güvenliği ve ürün kalitesini ön planda tutan firma ayrıca UTZ/RAINFOREST ALLIANCE ve Ecocert/Organik fındık sertifikalı fındık üretimi de yapmaktadır.

Firma üretim tesisleri ve merkezi Samsun’un Çarşamba ilçesinde olup, 20.000 m² si kapalı olmak üzere toplam 25.000 m² alan üzerine kurulmuştur. Kurulduğu yıldan beri iç ve dış pazara fındık tedarik eden firma kaliteli ürünleri ile müşteri memnuniyetine öncelik vermektedir. Dürüst ve güvenilir olma anlayışını prensip edinen firma, fındık sektöründeki gelişmeleri takip ederek büyümeye devam etmektedir.


Ziyaret; https://www.asmafindik.com/


5-YILMAZ KARDEŞLER GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Yılmaz Kardeşler 1973 yılında ceviz kırım imalatı ve pazarlama işleri le Tokat Niksar’da ticari hayata atılmış, 1985 yılından itibaren de Doğa Mantarlarını da bünyesine katarak büyümüş ve Avrupa ülkelerine ihracata başlamıştır. 1990 yılında kurumsallaşarak Yılmaz Kardeşler Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ünvanı adı altında faaliyetlerine devam etmiş ve bu faaliyetler çerçevesinde büyümesini hızlandırarak 1995 yılında İstanbul’daki şubesini açmıştır. 2000 yılında da Niksar’daki günlük 150 ton kapasiteli Yılmaz Un Fabrikasını şirket bünyesine katmıştır.

Ziyaret; https://www.yilmazkardesler.com.tr/