Haberler
14 Kasım 2016 Pazartesi 12:37

Çarşambalı Girişimcilere, Belediye Başkanı Dündarında katıldığı programda belgeleri verildi.

Dördüncü Grup Girişimciler Belgelendi
Çarşamba Ticaret Borsası, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle oluşturulan Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi tarafından Samsun İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB ortaklığıyla 4.Girişimcilik Kursu düzenledi. Başvuruda bulunan kişilerden seçilen 25 kursiyer geleceğin iş kadınları geleceğin iş adamları olmak üzere kursu başarıyla tamamlayarak belgelerini katılımcıların ellerinden aldı. Belge töreni Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) toplantı salonunda yapıldı. 

Samsun Çarşamba’da ki  “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı’nın” 4. Kursu için yapılan sertifika törenine; Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, Samsun İŞKUR İl Müdürü Vekili Sait Gül, Çarşamba Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, ÇTSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan, Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu, Çarşamba Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Müdürü ve Kurs Eğitmeni Ayfer İlhan, ÇABED Spor Kulübü Başkanı Mustafa Uçar, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Fikriye Pekşen ve Nejla Tak ile davetliler katıldı.

BAŞARILARINI-PROJELERİNİ ANLATTILAR

Sertifika töreninde konuşan, önceki girişimcilik eğitimi kursiyerlerinden işini kuran davetliler, yeni belge alan arkadaşlarına kendi başarılarını anlattılar. “Yeter ki dürüst ve çalışkan olalım var olan kurumlar, KOSGEB ve devletimiz kesinlikle bize yardımcı oluyor, bu yardım ve destekler de ortada. Bizler işlerimizi kurduk” dediler. Sertifika törenine katılan eski kursiyerlerden Filiz Doğan (Ünmar Mozaik) başarı hikâyesini anlatarak, yeni kurdukları işletme ile sektörde kat ettikleri mesafe ile ilgili tecrübelerini paylaşarak, kendilerine bu imkânı sağlayanlara teşekkürlerini iletti.  Yeni dönemin kursiyerleri de, kendilerine bu imkânları sağlayan her kişiye ve kuruma teşekkür ettiler.

TEBRİK EDİP, BAŞARI DİLEDİLER

Programda konuşan ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz; ‘Gayretli çalışmalarınızın sonucunda belgelerinizi almaya hak kazandınız. Girişimci sayımızı arttırmaya yönelik kurslarımız, Çarşamba ve çevre bölgelerin kalkınmasına yol açacağı temennisi ile devam edecektir. Kurslarımızın, sizlerin de yapacağı yenilikçi yatırımlara öncül olmasını hedeflemekteyiz. Kurs sonrasında da başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. “Sizlerin de bildiği gibi bu eğitimler yeni işyerlerinin açılmasına ve yeni istihdam alanları oluşmasına katkı sağlamaktadır” diyen Samsun İŞKUR İl Müdürü Vekili Sait Gül, İŞ-KUR olarak istihdamın her zaman destekçisi olduklarını söyledi. Ülkemizin kalkınması için en büyük görevin üretmek olduğunu vurgulayan KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, “Girişimci sayımız artarsa üretimimiz artacak, ihracatımız artacak, istihdam artacak. Eğitimlere katılan girişimcilerimiz yalnızca kendilerine değil, ülke ekonomisine de katkı sağlayacaklardır. Bizler sizlerin yeni iş fikirlerinize destek vermek için her zaman yanınızdayız” diyerek katılımcıların sorularını cevapladı. Kursiyerlere seslenen Çarşamba Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, “Bizler ders veriyoruz ya, aslında şuan da burada sizlerin başarı hikâyeleri ve yeni girişimci arkadaşlarımızın proje fikirleriyle bizler de ders alıyoruz. Eğitim yalnızca okulda olmuyor. Hepimizin içinde başarı duygusu var. Bunu harekete geçirmek önemli. Ben eminim başarı hikâyelerimiz artacaktır. Çaresiz değilsiniz. Çare sizsiniz” dedi.

BAŞKAN DÜNDAR, “GİRİŞİMCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”.

Konuşmacılardan sonra söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Av. Hüseyin Dündar ‘Sertifikalarını alacak arkadaşlarımıza iş hayatlarında başarılar diler, verilen eğitimlerin, kuracağınız işletmelerle birlikte, ülkemiz ekonomisine hayırlı olmasını temenni ederim “ dedi. Girişimcilerle birlikte mutluluğunu ifade eden Belediye Başkanı Dündar,  “Şehrimizin ve dolayısıyla ülkemizin kalkınmasında sizlerin ayrı bir yeri vardır. İnşallah projeleriniz ile kendi işlerinizi kuracak, istihdam oluşturacak ve ekonomimizin büyümesinde sizlerde yerinizi alacaksınız diyerek kursu düzenleyenlere teşekkür edip girişimcilere başarılar dileyerek yanınızdayız mesajı verdi. Dündar ayrıca programa katılanlara Çarşamba’da mevcut fakülteler ve yüksekokullar ile birlikte ilçede Yeşilırmak Üniversitesi olma yolunda ki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Törende, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 25 kadın ve erkek girişimci sertifikalarını katılımcıların elinden aldılar. Katılım belgeleri verilen girişimciler bu belgeleri ile projelerini hayata geçirebilmek için ilgili kurumlara hibe ve destek için başvuruda bulunabilecekler. Ayrıca program sonunda günün hatırası olarak pasta da kesildi.
Dördüncü Grup Girişimciler Belgelendi
Dördüncü Grup Girişimciler Belgelendi
Dördüncü Grup Girişimciler Belgelendi
Dördüncü Grup Girişimciler Belgelendi
Dördüncü Grup Girişimciler Belgelendi