İlan ve Duyuru
8 Kasım 2023 Çarşamba 11:08

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Borsamıza iletilen E-34221550-045.99-12037 sayılı 06.11.2023 tarihli ve E-Ticarette Uzmanlık Eğitimi konulu yazıda; TOBB koordinasyonunda; başta Amazon Türkiye, Trendyol ve Yemeksepeti olmak üzere, Askon Design Center, Hipotenüs, Ideasoft, Ticimax ve TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) işbirliği ve katkılarıyla 20 Kasım Pazartesi 2023 tarihinde E-Ticarette Uzmanlık Eğitimi 2. etabı başlatılacaktı bildirilmiştir.

Çevrimiçi platformda başlatılacak olan E-Ticarette Uzmanlık Eğitimi; e-ticaret sektöründe nitelikli insankaynağının artırılmasını, KOBİ'lerin dijitalleşerek e-ticarete başlamasını sağlayacaktır. Aynı zamanda,kişilerin veya işletmelerin satış kabiliyetinin ve hacminin artırılmasını destekleyecektir.

TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi tarafından sahiplenilen bu projede; 1 yıl içerisinde toplam 500 kişiye eticareteğitimi verilmesi hedeflenmektedir. Bir eğitim grubunda en az 40 kişi olması ve toplam 52 saatlik çevrimiçieğitimin 34 saatinin TOBB ETÜ SEM eğitmenleri tarafından geri kalanının ise sektörde profesyonel olarakgörev alan uzman özel sektör temsilcileri tarafından verilmesi planlanmaktadır. Bu sayede, akademisyen vesektör temsilcilerinin vereceği dersler ile katılımcılara hem teorik hem de pratik bilgiyi eş zamanlıverilebilmesi hedeflenmektedir. Proje sonunda yapılacak değerlendirmeye göre de başarılı olan katılımcılaraTOBB ETÜ SEM tarafından sertifika verilecektir.

Projenin bir diğer önemli katkısı ise 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve tüm ülkeyi yasa boğandepremden etkilenen ve e-ticarette uzmanlaşmak isteyenler için TOBB ETÜ SEM tarafından öncedenbelirlenen kontenjan dahilinde ücretsiz eğitim imkanı sağlamasıdır.

Projeye ait detaylar ve kayıt işlemleri, internet https://www.sem.etu.edu.tr/egitim/e-ticarette-uzmanlik-egitimi adresinden yapılmaktadır.

BİLGİNİZE SUNARIZ,
SAYGILARIMIZLA