besttourbooking.com
İlan ve Duyuru
10 Eylül 2021 Cuma 12:33

TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMLARI üzerinden dağıtımı ve satışı yapılacak ekmeklik buğday, makarnalık buğday ve arpa için 06 Eylül – 15 Eylül 2021 tarihleri arasında talep toplanacak, talep toplanması saat 17:00 da sona erecektir. Konu ile ilgili evrak aşağıda yer almaktadır.

Tmo Elüs, Yerli ve İthal Ürün Satışları Başladı
ELÜS satışlarından; TMO Elektronik Satış Platformuna ve satışların takas ile ciro işlemlerinin yapılacağı Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.' ne (TÜRİB) üye olan ilgili firmalar/kişiler yararlanacaktır.  İthal ve yerli ürün satışlarına başvuru için sadece TMO Elektronik Satış Platformuna kayıt olmak yeterli olacaktır.


Makarnalık Buğday stoklarına;
Üretiminde makarnalık buğday kullanan bulgur fabrikaları

Ekmeklik Buğday stoklarına;
Un fabrikaları Üretiminde ekmeklik buğday kullanan bulgur fabrikaları Kanatlı hayvan besici ve yetiştiricileri (beyaz et, yumurta vs.)

Düşük Vasıflı Ekmeklik Buğday stoklarına;
Un fabrikaları Bisküvi fabrikaları

Arpa stoklarına;
Besici ve yetiştiriciler
Yem fabrikaları

Şube müdürlükleri üzerinden satışa açılacak stok miktarı:
Ekmeklik Buğday 1.079 Ton
Arpa 155.808 Ton

Platform üzerinden satışa açılacak stok miktarları;
ELÜS:

Ekmeklik Buğday 9.231.251 KG
Makarnalık Buğday 241.860 KG
Arpa 256.060 KG

Platform üzerinden satışa açılacak ithal ve yerli ürün stok miktarları
Ekmeklik Buğday 490.203 Ton
Makarnalık Buğday 9.759 Ton
Arpa 144.500 Ton

Başvurular  TMO Elektronik Satış Platformları  üzerinden  alınacak  olup  başvuru  yapacak firmalar  platform  üzerinden "Güncel Satış Listesi"   veya "Menü"  kısmından  satış listelerine  ulaşıp, tekliflerini girerek ELÜS ve İthal ürün başvuru işlemlerini tamamlayacaklardır.

Şube  müdürlüklerimiz  tarafından  dağıtımı  yapılacak  arpa  tahsis  miktarları  22 Eylül 2021 tarihinden itibaren açıklanacaktır.  İthal  ve  yerli  ürünler ile ELÜS' lerin tahsis  sonuçları 20 Eylül saat 17:00'den  itibaren  platform  üzerinden  talep  eden  firmalarca  görülebilecektir.  ELÜS  tahsis  sonuçları  takas ve ciro işlemlerinin yapılabilmesi için 20 Eylül tarihinde Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.' ne (TÜRİB) gönderilecektir. ELÜS  satışlarında 20 Eylül  - 29 Eylül 2021 (dahil) tarihleri arasında her gün  ELÜS  tahsis  miktarları  takas  için  TÜRİB'  de  işlem  görecektir.  Talep sahiplerinin yatırım hesaplarında bu tarih itibariyle tahsis edilen ürün miktarına karşılık gelen ürün bedellerinin yatırılmış olması gerekmektedir.

TMO  Elektronik  Satış  Platformu  üzerinden  yapılan  ithal ve yerli ürün satışları  tahsislerin görülmesini müteakip 06.10.2021 tarihine kadar TMO hesaplarına para yatırılmak sureti ile teslim alınabilecektir.


Konu ile ilgili  evrak aşağıda yer almaktadır.


#TMO #ARPA #TARIM #FABRİKA #DEVLETSATIŞI #EKONOMİ #BUĞDAY #TOPRAKMAHSULLERİOFİSİ #TİCARET #TİCARETBORSASI #TB #ÇARŞAMBA #ÇARŞAMBATİCARETBORSASI #SAMSUN #ÜRÜN #İHTİSAS