Haberler
1 Şubat 2023 Çarşamba 16:59

Avrupa Birliği Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve fonlanan, Çarşamba İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından koordine edilen Flows projesi kapsamında Avusturya, Romanya ve İrlandadan katılım gösteren proje ortağı temsilcileri Çarşamba Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Yabancı Proje Ortağı Temsilcilerinden ÇTB’ye Ziyaret

Çarşamba İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen Flows projesine Avusturya, Romanya ve İrlanda’dan katılım gösteren yedi yabancı temsilci ve Çarşamba İŞKUR Hizmetleri Şube Müdürü Rıfat Yıldız, Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Genel Sekreteri Sercan Yaşar’ı makamında ziyaret etti. Çarşamba’da yürütülen projelerin değerlendirildiği ve Çarşamba’nın tanıtıldığı görüşmeye, Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz’ı temsilen Kurucu Meclis Üyesi Nurettin Öztekin iştirak etti.


Genel Sekreter Yaşar, Çarşamba’ya katkı sunacak projeler üretmek konusunda her zaman hazır olduklarını ifade etti. Yaşar, “Çarşamba konumu ve tarıma elverişli arazileri sayesinde yüzyıllardır birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Yurtdışından gelerek bizleri ziyaret eden değerli temsilcilerimize ilçemizin ve Ticaret Borsamızın bölgeye sağladığı katkılardan ve görevlerinden bahsederek kendilerini bilgilendirdik. Bölgemizde yürütülecek ve ilçemize katkı sağlayacak tüm girişimlerin destekçisi olmaya devam edeceğimizin bir kez daha altını çiziyoruz” dedi.


Gerçekleşen görüşmede, Avusturya, Romanya ve İrlanda’dan katılım gösteren proje ortağı temsilcilerine Çarşamba Ticaret Borsası’nın ingilizce çeviri ile hazırlanan tanıtım videosu gösterilerek Çarşamba Ticaret Borsası’nın faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

 

Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sercan Yaşar hayata geçirilecek proje ve yatırımların gündeme alındığı görüşme sonrasında katılımcılara ve Yıldız’a değerli ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren proje ortağı temsilcileri, Yaşar ve Öztekin’e ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür etti.

Yabancı Proje Ortağı Temsilcilerinden ÇTB’ye Ziyaret Yabancı Proje Ortağı Temsilcilerinden ÇTB’ye Ziyaret