Haberler
13 Kasım 2013 Çarşamba 14:52

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hasan Temiz, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Turgay Yavuzarslan ve Öğr. Gör. Hakan Can Altun, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmazı Borsada ziyaret ettiler.

ÜNİVERSİTE KALKINMADIR
Okul Müdürü Doç. Dr. Hasan Temiz ziyarette ki konuşmasın da;” bölgenin ekonomik ve kültürel kalkınmasında sizlerin büyük çabaları var. Öncelikle şehirlerin kalkınmışlıkları ise üniversitelerle belli olur. İsminizi taşıyan bu okulda Çarşambaya büyük katkıdır. Okumuzda şuan itibariyle 1450 öğrenci 4 ayrı bölümde gündüz ve gece eğitim görüyor. Biz okulumuzdan ve sizlerden memnunuz. Bu gün burada bizleri ağırladığınız sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

ONUR DUYARIZ
Kalkınmanın, toplumun refah düzeyini artırmak için ekonomik, bilim, sanat ve demokrasi gibi birçok alanda gelişmek anlamını taşıdığının altını çizerek; “Kalkınmayı başlatan ve hızlandıran birçok faktör adı sayılabilir. Bunların içinde en önde geleni eğitimdir. Her işin başı eğitimdir. Ülkede iyi işleyen bir aile ve sokak terbiyesi ve okul eğitimi varsa kalkınmayı buralarda yetişen çocuklar gerçekleştirir. Çarşambamızın çehresine eğitim ve öğretimine katkı sağlayan Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulumuzun yapılmış olmasında ziyade öğrencilerimizin bu okuldan mezun olarak meslek alanlarında hayata atıldıklarında bizler onur duyarız. Nazik ziyaretinizden ötürü bende sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Öztekin, Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri Sezai Atsan ile Ali Toraman ve Borsa Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu da bulundu.