Haberler
29 Mayıs 2021 Cumartesi 14:34

Samsun Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu ve Samsun Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Bahtiyar Doğan Çarşamba Ticaret Borsasına ziyarette bulundu.

TURPÇU'dan ÇTB'ye Ziyaret, Fındık İçin Son Söz Söylendi: Kantarcı’ya Geçit Yok
TURPÇU'dan ÇTB'ye Ziyaret, Fındık İçin Son Söz Söylendi: Kantarcı’ya Geçit Yok

Çarşamba Ticaret Borsası’nda gerçekleşen ve Çarşamba’nın Ticari hayatında karşılaşılan sorunların da konuşulduğu ziyarette, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz’ı temsilen, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Servet Zeren, Yönetim Kurulu sayman üyesi Sezai Atsan, Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça, meclis üyesi Hüseyin Işık, meclis üyesi Nurettin Öztekin ve Genel Sekreter Sercan Yaşar, Samsun Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu ve Samsun Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Bahtiyar Doğan’ı makamında ağırladı.

Kantarcı’ya Geçit Yok

Yönetim kurulu üyeleri, Çarşamba’nın ticaret hayatında karşılaşılan sorunlara değinerek, Çarşamba için önemli bir değer olan fındık sezonunda sıklıkla yaşanan bir sorun olan ticari usulsüzlüklere dikkat çekti. Yönetim Kurulu, Fındık ticareti ile uzaktan yakından bir alakası bulunmayan kişilerin usulsüz bir biçimde fındık ticareti yapmaya çalıştıklarını dile getirildi. Vergi usul kanununa uygun bir şekilde hareket etmeyip piyasada haksız rekabete yol açan ve ‘kantarcı’ adıyla nitelendirilen, fındık ticareti ile ilişkisi bulunmayan bu kişiler hakkında şikayetlerini Turpçu’ya iletti.

Görevinde Başarılar Dilediler

Yönetim Kurulu Üyeleri, 4 ay önce Samsun Ticaret İl Müdürlüğü görevine başlayan Kürşat Turpçu’yu tebrik ederek, yeni görevinde başarılar dilediler.

Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyeleri, Çarşamba’nın ticari hayatı için önemli sorun ve şikayetlerin iletildiği verimli geçen görüşme sonrasında Turpçu ve Doğan’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.