Haberler
7 Haziran 2022 Salı 11:07

Çarşambada Fındık Yağı İmalatı Yapmak İsteyen Tunuslu Yatırımcı Frikha Soufiane ve Samsun Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ÇTByi ziyaret etti.

Tunuslu Yatırımcı Soufiane’den ÇTB’ye Ziyaret

Çarşamba’da Fındık Yağı İmalatı Yapmak İsteyen Tunuslu Yatırımcı Frikha Soufiane ve Samsun Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Samsun Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Hüseyin Akın Uğurlu ve Serbest İhracat Danışmanı Ozan Soylu, Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Meclis Başkanı Hacı Toraman’ı makamında ziyaret etti. Çarşamba’da uzun yıllardır yapılan fındık üretimi, işlenmesi ve pazarlanması konularının istişare edildiği görüşme, Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı makamında gerçekleşti.


Çarşamba Ticaret Borsası’nda gerçekleşen, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde hayata geçirecek yatırımlar ve projelerin gündeme alındığı görüşmede, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz’ı temsilen ÇTB Meclis Başkanı Hacı Toraman, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde fındık yağı imalatı yapmak isteyen Tunuslu yatırımcı Turkey Evergreen Industry Şirketi Uluslararası Yatırımlar Planlama ve Geliştirme Müdürü Frikha Soufiane, Samsun Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Hüseyin Akın Uğurlu ve Serbest İhracat Danışmanı Ozan Soylu’yu makamında ağırladı. Görüşmeye Meclis Başkan Yardımcısı Murat Yaralı, Yönetim Kurulu Erol Akça, Üyesi Meclis Üyesi Nurettin Öztekin ve Mehmet Çalışkan ve Genel Sekreter Sercan Yaşar iştirak etti.ÇTB’den Ekonomiye Can Verecek Girişimlere Tam Destek


Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hacı Toraman, Çarşamba’ya katkı sunacak projeler üretmek konusunda her zaman hazır olduklarını ifade etti. Toraman, “Fındık yüzyıllardır Çarşamba’nın temel geçim kaynağı olmuştur. Türkiye’nin en çok fındık üretimi yapılan bölgelerinde birisi olarak, yeni yatırım ve destekleri bu sektörde değerlendirecek olmak bizler için gurur vericidir. Borsa olarak üyelerimizin ve yöre halkının faydasına dokunacak, akabinde ülke ekonomisine can verecek ve katma değer üretecek tüm girişimlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.


Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hacı Toraman, Çarşamba’da hayata geçirilecek proje ve yatırımların gündeme alındığı görüşme sonrasında Tunuslu yatırımcı Turkey Evergreen Industry Şirketi Uluslararası Yatırımlar Planlama ve Geliştirme Müdürü Frikha Soufiane’e değerli ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.