Haberler
23 Temmuz 2019 Salı 14:34

17 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU ile TOBB Borsalar Müdürlüğü Uzmanı Tahir ARGÜÇ borsamızı ziyaret ettiler.

TSO Başkanı S. Zeki Murzioğlu'nun Ziyareti
Borsamız Hizmet Binasında gerçekleştirilen ziyarette Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket ZEREN,   Meclis Başkanı Hacı TORAMAN,  Meclis Üyesi Nurettin ÖZTEKİN, Meclis Üyesi Yaşar ASMA, Meclis Üyesi Mehmet ÇALIŞKAN, Meclis Üyesi Hüseyin IŞIK, Genel Sekreter Eftal YETİMOĞLU ve Genel Sekreter Yardımcısı Sercan YAŞAR hazır bulundular.

TOBB tarafından bölgede görevlendirilen ve borsaları ziyaret ederek istek ve şikayetleri dinleyen MURZİOĞLU ile üç önemli konu hakkında görüşme yapıldı. Borsamız;

Avrupa Birliği kırsal kalkınma destekleri çerçevesinde, fındık fabrikaları tarafından yapılan proje başvurularının açılması,
Ticaret Bakanlığı destekleri çerçevesinde tarım alanının dönüm açısıdan değil ürün bazında desteklenmesi,
Oka’nın teknik desteklerinden faydalanılması konusunda proje başvurularına destek olunması,
Stopaj beyannamesinin verilmesi süresine bağlı olarak borsalara verilen sürelerinin yeniden düzenlenmesi
Yukarıda belirtilen konular hakkında talepte bulunmuş ve fikirlerini sunuldu. Gerekli çalışmalar yapılacağı konusunda geri bildirimler alındı.

Meclis Başkanı Hacı TORAMAN, ''Sayın TSO Başkanımızın ziyaretleri bizi çok mutlu etti, üyelerimizin hayrına olan birçok konu üzerinde kendisi ie istişare ettik ve gerekli çözümlerin yapılması konusunda fikirleriizi ilettik. İnanıyorum ki, en kısa zaman içerisinde olumlu sonuçlar elde edeceğiz'' şeklinde konuştu.