Haberler
24 Mayıs 2024 Cuma 17:03

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu, TOBB Oda ve Borsalar Daire Başkanlığından Tahir Argüç ve Doğukan Toksoy, Çarşamba Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu'ndan Başkan Yılmaz'a Ziyaret

Çarşamba TB Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin de bulunduğu ziyarette Başkan Murzioğlu, Samsun Oda ve Borsalar İstişare Toplantısı öncesinde Hisarcıklıoğlu adına kendine bağlı oda ve borsaları ziyaret ederek Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz’ın görüşlerini alarak taleplerini dinledi.  Karşılıklı istişarenin yapıldığı ziyarette Başkan Yılmaz, Başkan Murzioğlu’na fındıkta yaşanabilecek sorunları aktardı.

 

Murzioğlu Çarşamba TB üyelerin sıkıntı ve önerilerini dinleyerek bu kapsamda rapor hazırlanacağı bilgisini vererek, "Sayın Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu adına bölgemdeki Oda ve Borsalarımızı ziyaret ederek, görüş ve önerilerini dinliyoruz. Sayın Başkanlarımızdan aldığımız bölgenin sorunlarını ve önerilerini daha sonra rapor haline getirerek, TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na sunacağız"dedi

Ziyarette Yılmaz ve Murzioğlu, Samsun ve Çarşamba’nın ticari hayatı ve ekonomik getirisi için büyük bir öneme sahip olan fındığın kokarca sorunu ile mücadelesini değerlendirerek tüm sorumlular tarafından çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti. Başkan Yılmaz, Başkan Murzioğlu’na bankalarda yaşanan finansman ve faiz oranları ile ilgili mevcut sorunları ileterek üyelerinin sorunlarını ve taleplerini aktardı.Ziyarete Çarşamba TB meclisinden, Meclis Başkanı Hacı Toraman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Zeren, Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça, Genel Sekreter Yardımcısı Saliha Şen, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Yaralı, Meclis Üyeleri Mehmet Çalışkan, Hüseyin Işık, İlhan Peker, Kurucu Meclis Üyesi Nurettin Öztekin katıldı.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yılmaz Başkan Murzioğlu, Argüç ve Toksoy’a teşekkürlerini iletti.

Ziyaret anı takdiminin ardından sona erdi.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu'ndan Başkan Yılmaz'a Ziyaret