besttourbooking.com
Haberler
5 Mart 2017 Pazar 14:45

Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Hayrul Kayarın Başkanlığında, SMMMO Çarşamba Temsilcisi Mahmut Çekiç, Oda Yönetim Kurulu Üyeleri ve Muhasebeciler, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Muhasebeciler Haftası nedeniyle Çarşamba Ticaret Borsasını ziyaret ettiler.

Muhasebeciler, Önemli Haftalarında Borsayı Ziyaret Etti
Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Başkan Yardımcısı Şevket Zeren, Meclis Başkanı Nurettin Öztekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Sezai Atsan ile Ali Toraman konuklarını Meclis Salonunda ağırladılar.

Borsa’da konuşan SMMMO Başkanı Hayrul Kayar, etkinlikler çerçevesinde yakın ilişkide bulundukları resmi ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini belirtti. Bu ziyaretlerde mesleki dayanışmanın yanı sıra, muhasebecilerin sorunları ve beklentilerini de dile getirdiklerini vurgulayan Kayar, “Sizler de hem sosyal hem de ekonomik anlamda ülkemizin ve şehirlerin gelişmesine önemli katkıda bulunan kurumların başında geliyorsunuz” dedi. Muhasebe mesleğinin dünyanın en eski mesleklerinden biri olduğunu hatırlatan Kayar, “Bizler de aynı sizin gibi reel sektörün birer hamisi olduğumuz kadar, iş adamlarımızın da sırdaşıyız. Ama bizim de çözüm bekleyen mesleki sorunlarımız var. İdare ile reel sektör arasında köprü görevi gören meslek camiamızın, sorunlarının çözümü, başta kamu idaresi olmak üzere tüm kesimlerin iş ve işlemlerini olumlu yönde etkileyecektir.  Bu anlamlı haftamızda bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” diye konuştu.

SORUNLARINIZ İÇİN ÇABA GÖSTERECEĞİZ

Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tüm konuklarına hoş geldiniz” dedi. SMMMO Başkanı Hayrul Kayar’ın aracılığı ile tüm mali müşavirlerin ve muhasebecilerin haftasını kutladığını ifade eden Kazım Yılmaz, “Muhasebe olmaz ise ticaret olmaz. Hem devletimiz hem de iş adamlarımız için muhasebe çok önemli bir meslek grubudur. Sizler kamu adına toplanacak kaynağın oluşması için önemli bir görev üstlenen meslek gurubusunuz. Çünkü vergi veren mükellefler ile vergi toplayan devlet arasında bir aracı kurum olarak görev yapıyorsunuz. Dile getirdiğiniz sorunların çözümü noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Beklentilerinizi TOBB’a taşıyıp sorunlarınızın çözümü için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Ayrıca ziyarette Muhasebeciler ve Borsa Üyeleri karşılıklı hediye ve ikramlarda bulundular.

Ahmet Naci KILAVUZ
Muhasebeciler, Önemli Haftalarında Borsayı Ziyaret Etti
Muhasebeciler, Önemli Haftalarında Borsayı Ziyaret Etti
Muhasebeciler, Önemli Haftalarında Borsayı Ziyaret Etti
Muhasebeciler, Önemli Haftalarında Borsayı Ziyaret Etti