Haberler
26 Nisan 2023 Çarşamba 14:27

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun 2. Sıra Milletvekili Adayı Abdullah Karapıçak ve parti heyeti Çarşamba Ticaret Borsasına (ÇTB) ziyaret gerçekleştirdi.

MHP Milletvekili Adayı Karapıçak'tan ÇTB'ye Ziyaret

Beraberinde MHP Çarşamba İlçe Başkanı ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Harun Kaya, İl ve ilçe teşkilat mensuplarının da yer aldığı heyetle Çarşamba Ticaret Borsasını ziyaret eden Karapıçak’a ÇTB Meclis Başkanı Hacı Toraman tarafından borsanın yürüttüğü faaliyetler, Samsun ve Çarşamba’da gerçekleşen ticari adımlar ve ihracat ürünlerinin başında gelen fındık ve fındık üretimi ile ilgili bilgiler aktarıldı. Ziyarete ÇTB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri iştirak etti.14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Samsun ve ilçelerinde seçim çalışmaları yürüten ve Samsun’a hizmet etmeye gönüllü olan adayları ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Toraman, “Genel seçimlerde şehrimizi temsil eden tüm adaylarımıza ve tüm partilere başarılar diliyor, şehrimizi ve milletimizi temsil etmeye aday olan milletvekili adaylarına kapımızın açık olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.


 

Samsun için yapılacak çalışmalar hakkında Meclis Başkanı Toraman’ı bilgilendiren Eski MHP Samsun İl Başkanı ve Samsun MHP Milletvekili Adayı Karapıçak, “İlimiz ve ilçemizi geliştirecek, kalkındıracak tüm çalışmalara destek vermeye gönülden hazırız, ekibimiz ile istişarelerde bulunuyoruz, Samsun için göreve hazırız” ifadelerine yer verdi.Ziyarette, Toraman, Karapıçak ve Kaya, Türkiye, Karadeniz ve Çarşamba’nın öne çıkan ihracat ürünü fındık hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toraman, Fındığın hem üreticiye sağladığı gelirin artması hem de ülke ekonomisine katkısının büyümesi adına alternatif çalışmalar yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Her yörenin fındığının farklı özelliklere sahip olduğunu belirten Toraman, bu özelliklere göre kalitesi yüksek fındıkların değerlendirilmesi gerektiğini, mamul ürünlerin yanı sıra katma değerli ürünlerin üretimine öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı. Toraman fındığın piyasa değeri ve dünyaya yayılımı hakkında milletvekili adayı Karapıçak’ı bilgilendirdi.

Karapıçak, Ekim ayında gerçekleştirilen borsa organ seçimlerinin ardından güven tazeleyerek yeniden başkanlığa gelen ve şehir dışında bulunması sebebiyle ziyarete katılamayan Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz’a tebriklerini ileterek, Borsa yönetimine ve meclisine çalışmalarında başarılar diledi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toraman, Karapıçak’a ve parti heyetine 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için başarılar diledi.