besttourbooking.com
Haberler
12 Şubat 2022 Cumartesi 14:14

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU Karadeniz programı kapsamında 11 Şubat 2022 tarihinde Çarşamba Ticaret Borsasını ziyaret etti. Koronavirüs testinin pozitif çıkması sebebiyle toplantıya katılamayan Yönetim Kurulu Başkanı YILMAZı temsilen ÇTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket ZEREN, Meclis Başkanı Hacı TORAMAN, Meclis Üyeleri ve Borsa personeli, HİSARCIKLIOĞLUnu ve TOBB heyetini karşıladı. Ziyaret Çarşamba Ticaret Borsası M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU konferans salonunda gerçekleşti.

Hisarcıklıoğlu Çarşamba Ticaret Borsası’nda

YILMAZ, “Tüm üyelerimiz adına, mesaisini Odalar, Borsalar ve üyelerimiz için harcayan Başkanımıza teşekkür ediyor, kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Teşrifleri bizleri onure etti, yenilenen borsa binamızda Başkanımızı ve TOBB heyetini ağırlamaktan kıvanç duyuyoruz. Ziyaretlerinden ötürü kendilerine teşekkür ederiz.” İfadelerinde bulundu.

Enerji Maliyetleri Ortak Sorunumuz

HİSARCIKLIOĞLU, Çarşamba Ticaret Borsası’nın faaliyetlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. “Borsamız bizlere üyelerinin girdi ve enerji maliyetlerindeki artıştan dolayı yaşadığı sıkıntıları ilettiler. Bu hususta istişarelerde bulunduk. Üyelerimizin sıkıntılarını çözmek için çalışmaya devam edeceğimizin tekrar altını çizmek isterim. Akabinde Borsa’nın yenilenen hizmet katlarını da birebir inceledik. Çarşamba’nın kültürel değerlerine sahip çıkan bir çalışma ortaya koyulduğunu görmekten mutluluk duyduk. Sağlık sorunlarından ötürü bugün aramızda bulunamayan Borsa Başkanımızı arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim, en kısa sürede sıhhatine kavuşmasını temenni ediyorum” dedi.

Geörüşmede konuşan TORAMAN, “Birlik Başkanımız ile Türkiye’nin gündemine ilişkin konuları istişare ettik. Talebimiz, firmalarımızın enerji maliyetleri hususundaki sıkıntıların çözüme kavuşturulması oldu. Ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyor, TOBB’un kuruluşunun 70.yılında bir arada olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Görüşme sonrasında TORAMAN ve ZEREN, değerli ziyaretlerinden dolayı HİSARCIKLIOĞLU’na Tarihi Çarşamba Köprüsünün tablosunu taktim ederken, HİSARCIKLIOĞLU’da Borsanın yenilenen binasını tebrik ederek, ZEREN ve TORAMAN’a plaket takdim etti.

Görüşmede Samsun ve Çarşamba protokolü, TOOB heyeti ve Oda ve Borsa Başkanları yer aldı. Gerçekleşen ziyaretin ardından misafirler Midilli Restoranda ağırlandı.

 
Hisarcıklıoğlu Çarşamba Ticaret Borsası’ndaHisarcıklıoğlu Çarşamba Ticaret Borsası’ndaHisarcıklıoğlu Çarşamba Ticaret Borsası’nda
Hisarcıklıoğlu Çarşamba Ticaret Borsası’nda