Haberler
11 Şubat 2014 Salı 14:51

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti İlçe Başkanı Anıl Arslan ve partililer Çarşamba ilçesindeki seçim ziyaretleri çerçevesinde Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Meclis Başkanı Nurettin Öztekin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Zeren, Meclis Başkan Yardımcısı Yüksel Arabacı ve Yönetim ve meclis üyeleriyle Borsada bir araya geldiler.

Çarşamba Belediye Başkanı ve 30 Mart Yerel seçimlerde yeniden Ak Partinin adayı olan Av. Hüseyin Dündar, AK Parti İlçe Başkanı Anıl Arslan ve partilileri Borsa Başkanı Kazım Yılmaz kapıda karşıladı.

SIRA İSTİHDAMDA!

Borsa Başkanı Kazım Yılmaz ve üyelere seslenen Dündar; Çarşamba İlçesi’nin büyük ölçüde gelişimini tamamladığını söyledi. Başkan Hüseyin Dündar, “Fiziki alt yapısı, üstyapısı, eğitim yatırımları ve soysal kültürel yapısıyla gelişen Çarşamba’da sıra istihdam sağlayacak projelere geldi. Birçok projeleri gerçekleştirdik. Şeker fabrikasının bulunduğu alanın yaklaşık 900 dönümü özelleştirme dışı bırakılmıştı. Buranın üretime dönük tesislerin yapılacağına yatırımların yapılacağı bir alan olarak değerlendirilmesi konusunda bir çalışmalarımız var. Buralarda insanlarımı iş sahibi olacaklar. Bunları yapmamız lazım bizim belediye olarak yerel yönetim olarak 10 yıldır yaptığımız çalışmalar zaten ortada bunlar milletimiz tarafından da zaten takdir görüyor. Hükümetimiz tarafından da zaten takdir ediliyor ve bu işle ilgili olan kurum ve kuruluşlar nezdinde de görülüyor biliniyor” diye konuştu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZ 10 BİN OLACAK

Samsun’un ikinci devlet üniversitesini Çarşamba İlçesi’nde kurmak istediklerini kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Daha 5 – 6 yıl öncesine kadar bir meslek yüksek okulu dahi bulunmayan Çarşamba’da bugün bir müstakil devlet üniversitesinden bahsediyoruz. Bu hepimizin başarısıdır.” dedi. Başkan Dündar, “Çarşamba’da inşallah müstakil bir üniversite kuracağız. Hayırsever büyüğümüz Sayın Mustafa Kemal Güneşdoğdu’nun gayretleri Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Hüseyin Akan Hocamızın destekleri ile ilçemize kazandırdığımız fakülte sayısı 3’e çıkıyor. Şehrimizin üçüncü fakültesi olan Sosyal Bilimler Fakültesi inşaatımız devam ediyor. İlçemizde devlet yurtları açılıyor. 500 kişilik bir öğrenci yurdunun daha temeli atılıyor. Hukuk Fakültesinin arkasındaki alanda yakında yurt inşaatı başlayacak. Ticaret Borsamız ve hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan Çarşamba Meslek Yüksek Okulu’ndaki öğrenci sayısı 1500’e ulaştı. Önümüzde 5 yıl içerisinde Çarşamba’nın üniversite öğrencisi sayısı 10 bin olacak. Bu öğrenciler burada yiyip içecekler, burada yaşayacaklar. İlçemiz ekonomisine katkıda bulunacaklar.” şeklinde konuştu.

HAYIRLI OLSUN!

Borsa adına konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’a yeniden adaylığı için hayırlı olsun dedi. Ayrıca yeni atanan ak parti Çarşamba ilçe başkanına da başarılı çalışmalar dileyen Kazım Yılmaz ziyaretten tüm borsa adına duydukları memnuniyeti ifade etti. Konuklarına Çarşamba Tarihi Kıvratması ikram eden Başkan Yılmaz daha sonra Borsa binası önünde;  Belediye Başkanı, Ak Parti İlçe Yönetimi ve Borsa Üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirtti.