Haberler
6 Ekim 2023 Cuma 13:31

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, ÇTB Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Çağrı Giri makamında ziyaret etti. Yılmaz, Başsavcı Gir ile gerçekleşen ziyarette Çarşambanın tarımsal değeri en yüksek ürünü olan fındığın ilçeye sağladığı ekonomik katkıları ve ticari hayatta yaşanan olumsuzlukları istişare etti.

Başkan YILMAZ ve ÇTB Meclisinden Başsavcı Gir'e Ziyaret
Ziyaret sonrası görüşlerini dile getiren Yılmaz, “Başsavcımız ile Çarşamba’nın ekonomik hayatındaki canlılık ve ticari ilişkilerine dair hususlarda istişarelerde bulunduk. Bölgemizde yetişen fındığın önemli bir kısmının ilçemizden çıktığını bu ticari dengeyi sağlayan noktalarda ise Borsa’nın önemli görevler üstlendiğini aktardık. Özellikle fındık üretimi ve ticareti ile ilçemizdeki ekonomik hacmin artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerine yer verdi. 

Gerçekleşen ziyaretlere, ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Servet Zeren, Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça, Borsa Genel Sekreteri Sercan Yaşar, Meclis Üyeleri Mehmet Çalışkan, Onur Bahattin Yılmaz, Kurucu Meclis Üyesi Nurettin Öztekin ve Borsa Hukuk Danışmanı Berivan Yaralı iştirak etti.


Başkan Yılmaz, görevine yeni başlayan Başsavcı Gir’e ilçeye sunacağı hizmetlerde başarılar dileyerek yeni görevini tebrik etti.


Gerçekleşen ziyaret sonrası Başsavcı Gir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz ve ÇTB Meclisine çalışmalarında başarılar diledi.