Haberler
7 Haziran 2024 Cuma 13:14

Anadolu Ürün Piyasası Aracı Kurumu (Anadolu ÜPAK) Genel Müdürü Sayın Ali Cem Suca ile Anadolu ÜPAK Takas Operasyon Yönetmeni Sayın Yavuz İncel Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Genel Sekreteri Sercan Yaşarı ziyaret etti.

Anadolu Üpak Heyetinden Borsamıza Ziyaret

Lisanslı Depoculuk Sistemi, TURİB ve Aracılı Sistem konularının görüşüldüğü ziyarette Genel Sekreter Yardımcısı Saliha Şen ve Kurucu Meclis Başkanı Nurettin Öztekin hazır bulundu.

5 Ocak 2024 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanarak kurulan Anadolu Ürün Piyasası Aracı Kurumu’nun Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nda (TÜRİB) işlem yapacaklar için aracı bir kurum olduğunu ifade eden Genel Müdür Suca, Genel Sekreter Yaşar ile aracılı sistem hakkında istişarede bulundu.

Anadolu ÜPAK’ın tarımın geleceğine yön verilmesinde önemli bir adım olduğunu vurgulayan Yaşar, Çarşamba Ticaret Borsası’nın Anadolu ÜPAK’a ortak olma talebinin Genel Müdür Suca’ya iletildiği ifade etti. Şirketin tarım dünyasındaki yeri ve konumunun önemli bir noktada olduğunu söyleyen Yaşar, “Anadolu ÜPAK tıpkı Borsa İstanbul gibi TÜRİB’e aracılık etmek üzerine kurulmuştur. Bu vesile ile tarım ürünlerinin yatırım aracı olarak kullanılması çok daha mümkün ve kolay hale gelmiştir” dedi.

Borsaya yapılan müşteri kayıtları ve müşteri emirlerinin Anadolu ÜPAK’a iletiminin Anadolu ÜPAK acenteleri yani Ticaret Borsaları vasıtası ile iletilebileceğini de ifade Genel Sekreter Yaşar, ÇTB’nin hizmet standartlarını artırmaya devam edeceklerini söyledi.

Genel Sekreter Yaşar, Anadolu ÜPAK heyetinin ziyaretleri için memnuniyetini dile getirirken, Anadolu ÜPAK yetkilileri Suca ve İncel’de Yaşar’a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

Anadolu Üpak Heyetinden Borsamıza ZiyaretAnadolu Üpak Heyetinden Borsamıza Ziyaret