Haberler
18 Şubat 2016 Perşembe 11:29

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, akşam saatlerinde Ankarada, ardından sabah Diyarbakırda meydana gelen terör saldırıları üzerine kınama mesajı yayımlayarak, Terörle beslenenler ve onları destekleyenler ile buna alet olanlar, içeride de, dışarıda da asla amaçlarına ulaşamayacaklardır dedi.

YILMAZ, Terör Saldırılarını Çok Sert Kınadı!
Samsun Çarşamba Ticaret Borsası  (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, terörü lanetleyen bir açıklama yaptı.  Yılmaz,”Ankara’da 28 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve 61 kişinin de yaralanmasına neden olan hain bir bombalı terör saldırısı gerçekleşti.   Ardından sabah saatlerinde Diyarbakır’da askeri araca düzenlenen hain saldırıyla 6 kahraman askerimiz Şehit oldu.   Bu saldırılar öncelikle kelimenin tam anlamlıyla ciğerimizi yakmıştır” dedi. Yapılan saldırılarla ülkemizin birlik ve beraberliğinin hedef aldığını kaydeden Başkan Yılmaz, “Terör kalleş ve çirkin yüzünü bir kez daha Ankara’da ve Diyarbakır’da ortaya koydu. Alçakça, haince yapılan saldırılar sonrasında acımız kelimelerle tarif edilemez. Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız” ifadesini kullandı.

BİZ 79 MİLYON KARDEŞİZ

Terörün her türlüsünü lanetlediklerini, kınadıklarını ve asla millet olarak devlet olarak korkmadıklarını belirten Başkan Kazım Yılmaz, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:  “Geçmişte pek çok zorlu ve çetin şartları azimle aşmış olan milletimiz, hain saldırılardan medet umacak kadar alçalan düşmanlarımızın oyunlarını Allah'ın izniyle tek yürek olup boşa çıkaracaktır. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumak zorundayız. Bu saldırı cana kıymanın ötesinde, devletimizin terörle mücadele kararlılığını artırmaktan başka hiçbir işe yaramamaktadır. Bütün varlığımızla devletimizin, milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin yanındayız. Çarşamba iş dünyası adına, saldırıda hayatını kaybeden Şehitlerimize,  kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize sabırlar, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Biz 79 milyon kardeşiz”

Ahmet Naci KILAVUZ