Haberler
8 Mart 2024 Cuma 19:26

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşekin teşrifleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Bakan Yardımcıları, Bakanlık Bürokratları ve 365 Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarının katılımı ile TOBBda gerçekleştirilen Oda ve Borsa İstişare Toplantısına katıldı.

YILMAZ Çarşamba İş Dünyasının Sıkıntılarını Dile Getirdi

TOBB bünyesinde bulunan 365 Oda ve Borsa’nın Yönetim Kurulu Başkanları, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile düzenlenen istişare toplantısına katıldı. TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleşen toplantıya Çarşamba TB’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz iştirak etti.


Samsun ve Çarşamba İş Dünyasının Sorunları Dile Getirildi

Sektörel ve bölgesel sıkıntıların da iletildiği toplantıya katılan ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, toplantı akabinde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelerek Karadeniz Bölgesi, Samsun ve Çarşamba başta olmak üzere iş dünyasının talepleri ve bölgenin en önemli ekonomik getirilerinden birisi olan fındık ticareti ile ilgili konuları paylaştı. Başkan Yılmaz görüşmede, fındıkta yaşanan ticari rekabetin Dünya ve Türkiye ekonomisi için olumlu sonuçlar doğurabilmesi adına yapılabilecek çalışmaların daha fazla değerlendirilmesinin sektör ve üretici için fayda getireceğini vurguladı.


Önceliğimiz Üretim, İstihdam, Yatırım ve İhracat

İstişare toplantısında bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, zor süreçlerde dahi ekonomiyi ön planda tutarak çalışmanın iş dünyasının çalışma şevkini artırdığını söyledi. “Bizler, ülkemizin tüccar ve sanayicileri olarak, daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için yola devam etmek gayretindeyiz. Bu çerçevede üzerimize düşeni yapmaya devam edecek, elbirliği ile sektörlerde ve illerde yaşanan sıkıntıları çözeceğiz” dedi.

İstişare toplantısında görüş ve talepleri dinleyen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Üyelerimizin sektörel, bölgesel sıkıntı ve taleplerini değerlendirdik, yapılan istişarelerin, alınan kararların memleketimize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.


YILMAZ Çarşamba İş Dünyasının Sıkıntılarını Dile GetirdiYILMAZ Çarşamba İş Dünyasının Sıkıntılarını Dile GetirdiYILMAZ Çarşamba İş Dünyasının Sıkıntılarını Dile Getirdi