Haberler
14 Mayıs 2022 Cumartesi 14:27

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 78. Genel Kurulu 13 Mayıs 2022 tarihinde tüm Oda ve Borsaların iştirakleriyle online ortamda gerçekleşti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 78. Genel Kurulu Gerçekleşti

Genel Kurula, Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Remzi Erdönmez ve Borsa Meclis Üyesi Nurettin Öztekin delege olarak katılım sağlarken, Meclis Başkanı Hacı Toraman ve Genel Sekreter Sercan Yaşar da Borsayı temsilen iştirak etti. Açılış konuşmaları, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşuyla başlayan genel kurul, Oda ve Borsa delegelerinin oy kullanmasıyla devam etti.


TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasına, pandemi koşulları sebebiyle oluşan mesafelerden ötürü Genel Kurulun online ortamda gerçeklemesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek başladı. Hisarcıklıoğlu konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Tüm başkanlar, Genel Sekreterler ve personeli selamlıyorum. Geçirdiğimiz bu zor süreçte vefat eden Oda ve Borsa bünyesinde bulunan değerli üyelerimizi tekrar rahmetle anıyor, Allah’tan rahmet, ailelerine ve camiamıza baş sağlığı diliyorum.”

 


 

Başkan Yılmaz TOBB’un Yirmi Yıldır Görev Alan Delegeleri Arasında

Hisarcıklıoğlu’nun konuşmasının ardından yansıtılan ekranda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde yirmi senedir görev yapan sayılı delegeler arasında Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz yer aldı. Uzun yıllardır görev yapan tüm delegelere teşekkür edilmesinin ardından TOBB tarafından hazırlanan raporlar tüm Oda ve Borsa delegelerinin oylarına sunuldu.


Türkiye Ekonomisi Gelişecek

Türkiye ekonomisine dair iyileştirme politikalarını devreye sokmak gerektiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, fırsat çıkaracak adımlar atılmasının çok önemli olduğunu dile getirdi.Hisarcıklıoğlu, online ortamda gerçekleştirilen 78. genel kurula katılım sağlayan tüm Oda ve Borsalara teşekkür ederek genel kurulun kapanışını yaptı.