besttourbooking.com
Haberler
2 Ekim 2019 Çarşamba 10:15

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahramanı ve Borsa Meclis Üyelerini ziyaret ederek istişarede bulundu.

Tobb Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Ordu'yu Ziyaret Etti
Toplantıya borsamızdan Şevket Seren, Eftal Yetimoğlu, Sercan Serin katıldı. Başkan Hisarcıklıoğlu, Türkiye’deki fındığın yüzde 50’sini Ordu’nun ürettiğini hatırlatırken, “Fındığa katma değer katmak zorundayız. Fındıktan 2 milyar dolarlık gelir elde ediyoruz. Adamlar bir çikolata koyuyor içine 10 milyar dolara ulaşıyor. Fındığı çikolatayla buluşturup katma değerini arttırmalıyız” dedi.​

Hisarcıklıoğlu Ordu Ticaret Borsası’nda yaptığı konuşmada Borsa’nın akredite konumda olmasının işlerini ne kadar doğru yaptıklarının göstergesi olduğunu söyledi. Ordu’daki tüm oda ve borsalarından memnun olduğunu açıklayan Hisarcıklıoğlu, “Üyelerin sıkıntılarını dertlerini bana aktarmalarından biliyorum. İyi çalışıyorlar. Kanunlara uygun iş yaptıklarının en güzel göstergesi akredite olmaları. Almanya’da İngiltere’de bir oda borsa hangi standartta hizmet veriyorsa Ordu Ticaret Borsamız da o standartta hizmet üretiyor” diye konuştu.

Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın çalışmaya başladığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, şartları piyasanın belirleyeceğini anlattı. Hisarcıklıoğlu önümüzdeki aylarda yapılması planlanan şurada tarımın tüm sorunlarının masaya yatırılacağını bildirdi.

Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman da Hisarcıklıoğlu’nun çalışmalarına işaret ederek, “Sizin birleştirici ve bize moral veren çalışmalarınızla daha güçlüyüz. Hep desteğinizi hissettik” dedi.
Tobb Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Ordu'yu Ziyaret Etti