Haberler
9 Ocak 2017 Pazartesi 12:52

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sizler, “ Vicdanların Sesisiniz! ”
Gazetecilere seslenen Kazım Yılmaz, “Basın kamuoyunun duyu organları gibi; gözü, kulağı, dilidir. Kamusal görev icra eden değerli basın mensuplarımız, sizler vicdani kanaat oluşturma gibi önemli bir yapıdasınız. Sizler vicdanların sesisiniz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun” dedi.

Demokratik, şeffaf ve hür bir ülke olarak ilerlemenin vazgeçilmez unsurlardan birinin de özgür ve tarafsız basın olduğunu da vurgulayan Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz mesajının devamında şunları kaydetti:

"Basın, insanların gerçekleri öğrenmesi, düşüncelerini ve mağduriyetlerini topluma duyurmasının etkili bir aracıdır. Bu yönüyle kamusal görev yapan basın, insanların sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. Demokrasimizin vazgeçilmez parçası olan gazetecilerimiz toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi yerine getiren ve fedakârca çalışan kişilerdir. Onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur”.

Ahmet Naci KILAVUZ