Haberler
16 Mart 2024 Cumartesi 11:21

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Gürcistanın Trabzon Başkonsolosu Nikoloz İashviliyi makamında ziyaret etti.

Samsun ve Gürcistan Arasında İş Birliği Çalışmaları Görüşüldü
İki ay önce  Samsun’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Çarşamba Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek Başkan Yılmaz ile bir araya gelen Başkonsolos İashvili, iki ülke arasındaki iş birliği çalışmaları ve ticari olanaklar konusunda Başkan Yılmaz ile fikir alış-verişinde bulundu. 

Başkonsolos İashvili, Türkiye ile Gürcistan arasındaki dostluk ve ticaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, iki ülke arasındaki ticaretin daha da güçlenmesi gerektiğini söyledi. İashvili, “Türkiye’den ülkemize yapılan yatırımları dikkatle takip ediyoruz, Gürcistan ve Karadeniz bölgesi iklim olarak da birbirine oldukça benzer özellikler taşıyor, tarım iş birliklerine ve sanayi iş birliklerine her zaman açığız, Gürcistan’da yatırım yapmak isteyenlere her zaman kapımız açık, Türkiye ve  Samsun iş dünyası Gürcistan hükümetine güvenebilir” dedi. 

Samsun iş dünyası ve Gürcistan iş dünyasının yeni çalışmalara imza atabileceğini söyleyen Başkan Kazım Yılmaz, “Çarşamba Ticaret Borsası olarak Türkiye ve Gürcistan arasındaki ilişkilerimizi daha ileri adımlara taşımak için bizde gereken tüm adımları atmaya hazırız” ifadelerine yer verdi.

Başkan Yılmaz’ın gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden İashvili, Başkan Yılmaz’a ziyareti için teşekkür etti. 
Başkan Yılmaz, İashvili’ye konuk severliği için teşekkür ederek, Başkonsolosu tekrar Samsun ve Çarşamba’da ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.