besttourbooking.com
Haberler
11 Ocak 2024 Perşembe 21:15

Samsunda 10 Ocakta kapılarını açan Yetenek Her Yerde mottosuyla başlayan Bölgesel Kariyer Fuarları kapsamında düzenlenen Orta Karadeniz Kariyer Fuarı(OKAF)da Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB), kamu kurumları, Ulusal ve Samsunun yerel firmaları da stant açarak öğrenci ve mezunlara meslek ve istihdam süreçleri hakkında bilgiler vererek kurumlarını tanıttı.

OKAF’a Çarşamba Ticaret Borsası’ndan Çıkartma
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ve Samsun Üniversitesi ev sahipliğinde yüzlerce firma ve 8 paydaş üniversiteyi 10-11 Ocak 2024 tarihinde binlerce öğrenci ve mezunla buluşturacak Orta Karadeniz Kariyer Fuarı yapılan açılış töreni ile başladı. Tören açılışına İl ve İlçe protokolü başta olmak üzere ÇTB Meclis Başkanı Hacı Toraman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Zeren, Genel Sekreter Sercan Yaşar, Meclis Üyeleri Mehmet Çalışkan ve Hüseyin Işık ve Kurucu Meclis Başkanı Nurettin Öztekin katıldı.

Bugün kapılarını açan fuarda Çarşamba Ticaret Borsası standı öğrenci, mezunlar ve Samsun halkı tarafından yoğun ilgi gördü.Stantlardaki görevliler meslekleri, faaliyetleri ve Çarşamba’da faaliyet gösteren firmalar hakkında kendilerine sorulan soruları cevapladı.

ÇTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Yılmaz’ın da Yönetim Kurulu Üyesi olduğu, Borsa üyesi Özyılmaz Fındık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin de yer aldığı fuarda, Borsa ve Özyılmaz Fındık arasında sağlanan koordinasyon ile öğrenci ve mezunların kariyer planlanması oluşturmalarına katkı sağlamak amacıyla Borsa tarafından öğrencilerin firmaya başvuruları yönlendirildi.

Fuarda Çarşamba, Bafra ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası’nın standlarını ziyaret eden Çarşamba TB meclisi, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sefa Kocabaş ile bir araya gelerek  Oda ve Borsa üyelerini ziyaret etti.

OKAF Bölgemiz İçin Çok Değerli

Fuarda stand açan firmaları ziyaret eden Meclis Başkanı Hacı Toraman, Orta Karadeniz Kariyer Fuarı’nın Karadeniz Bölgesi için çok önemli olduğunu belirtti. Toraman, “Öğrencilerimiz ve mezunlarımız birçok iş imkanı bulabileceği firmalar ile bir araya geldi. Bu bölgemizi geliştirmeye, firmalarımızın kaliteli personel bulmasına ve istihdama yönelik atılmış önemli bir adımdır” dedi.
OKAF’a Çarşamba Ticaret Borsası’ndan ÇıkartmaOKAF’a Çarşamba Ticaret Borsası’ndan Çıkartma