Haberler
7 Mart 2016 Pazartesi 11:35

Samsun TSO ev sahipliğinde Oda ve Borsa personeline yönelik, Etkili Zaman Yönetimi eğitimi düzenlendi.

Oda ve Borsa Personellerine “ Etkili Zaman Yönetimi Eğitimi ” Verildi.
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2016 yılı eğitim planı çerçevesinde ilçe Oda ve Borsa personelinin de katılımıyla, Eğitmen Halit Mirahmetoğlu tarafından, “Etkili Zaman Yönetimi” eğitimi verildi. Samsun TSO Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde konuşan Halit Mirahmetoğlu, her alanda zamanın önemine vurgu yaptı. Zamanı iyi yönetmek gerektiğini belirten Halit Mirahmetoğlu, “Zamanı herkes farklı şekilde değerlendirir. Bu bazılarına göre yavaştır bazılarına göre de hızlıdır. Bu durum kişiliklere de yansıyabilir. Zaman herkese eşit dağıtılmış kıt bir kaynaktır ve geri döndürülemez. Zaman biriktirilemez, alınıp satılamaz, çoğaltılamaz. Zaman yönetimi karar ve planlama ile ilgilidir ayrıca, bireysel ve kurumsal boyut içerir. Zaman sürecinde olaylar ardışık gerçekleşir” dedi.

“Kendimizi yönetmek zamanın püf noktası”

Ölçülebilirlik açısından zaman türlerinin nesnel zaman ve öznel zaman olarak ikiye ayrıldığını kaydeden Mirahmetoğlu, “Zaman aynı para gibidir ve iyi değerlendirmek gerekir. Plansızlık, öncelikleri belirleyememek ve sıralayamamak, ertelemek, kendini gereğinden fazla işe adamak, acelecilik, kırtasiyecilik ve verimsiz okuma bile bile düştüğümüz zaman tuzağıdır. Önceliklerimizi bilmeliyiz ve sıralamaya koymalıyız. Başkalarından önce kendimizi yönetmeliyiz. Kendimizi yönetmek zaman kontrolünün püf noktasıdır. Zamanı iyi kullanmak için kendimizi değerlendirmeliyiz, günlük çalışmalarımızı ayarlamalıyız” diye konuştu.

Murzioğlu: “Önceliğimiz üye memnuniyeti”

Samsun TSO olarak kurumsallaşma çalışmalarına ve bu çerçevede personel eğitimlerine büyük önem verdiklerini kaydeden Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, “2016 yılı planlarımız çerçevesinde bir eğitim çalışmasını daha yapmış bulunmaktayız. Üyelerimize daha iyi hizmet sunabilme adına kurum içi eğitim çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Eğitimlerimize ayrıca, ilçe Oda ve Borsalarımızın personellerini de dahil ediyoruz. Üye memnuniyeti bizim önceliklerimizin arasında başta gelmektedir. Kurum içi eğitimlerimize, üye memnuniyet odaklı olarak devam edeceğiz” diye ifade etti.