Haberler
11 Haziran 2015 Perşembe 18:41

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiyede bulunan Oda ve Borsa meclis üyelerine yönelik düzenlediği eğitim seminerlerinin 21.sini Ankarada düzenlendi.

Meclis Eğitim Seminerine Katıldı
Üç gün süren eğitim seminerine Çarşamba Ticaret Borsasından Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Kurulu Başkanı Nurettin Öztekin, Meclis Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Arabacı ile Borsa Meclis Kurulu Üyeleri;  Ercan Onay, Yaşar Asma, Erol Akça, Burhan Okur, Fikret Çalışkan, Mehmet Arslan, Ahmet Küçükler ve Borsa Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu katıldı.

TOBB VE İŞTİRAKLERİ ANLATILDI

TOBB sosyal tesislerinde seminerin açılış konuşmasını yapan TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, Türkiye genelindeki oda ve borsaların meclis üyeleri için başlattıkları bilgilendirme seminerlerinin herkes için önemli kazanımlar sağlayacağını dile getirdi. Meclis üyelerinin il ve ilçelerinde kanaat önderi konumunda olduğunu ifade eden Saraçöz, yapılan bilgilendirme seminerleri ile TOBB’un, oda ve borsaların faaliyetleri hakkında detaylı bilgilendirmelerin yapıldığını aynı zamanda girişimcilerin faydalanabileceği imkânlar konusunda doyurucu bilgiler verildiğini anlattı. Ardından ise, uzmanlar tarafından TOBB ve iştiraklerinin yapısı hakkında bilgi verildi. Öte yandan, “Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk" ve "Döviz Kurları, Faiz ve Borsa" konularında sunumlar gerçekleştirildi.

UZMANLAR BİLGİLENDİRDİ

Eğitim seminerinin ikinci günü ise, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde yapıldı. Seminerde, Doç. Dr. Birgül Demirtaş, “Türk Dış Politikasının Bugünü ve Geleceği”, Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, “Protokol kuralları”, Doç. Dr. Atılım Murat, “Finansal Yönetim, Doç. Dr. Ünsal Sığrı, “İşletme ve Yönetim Fonksiyonları, Samet Çelik, “E-Ticaret ve Sosyal Medya, Özlem Yurdanur Özgenç, “Etkili Yönetim Becerileri konularında sunum yaptı. Eğitimin son gününde, Şefik Ergönül, eğitime katılan meclis üyelerine, “İhracatta 5N1K” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Üç gün süren seminer, Ahmet Şerif İzgören’in, “Sizin dükkân torunlara kalır mı?” sunumuyla sona erdi.

Seminere katılan Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Üyeleri, etkinliğin çok faydalı ve verimli geçtiğini belirttiler. Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz,  katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, “Öncelikle, eğitim seminerine Türkiye’den sayı olarak en çok katılım sağlayanın Samsun Bölgesi olduğunu belirtmek istiyorum. Meclis üyelerimizin de oldukça yoğun geçen seminerden memnun kalmış olmaları bizleri ayrıca mutlu etti. Meclis üyelerimiz seminerin ilk gününde çatı kuruluşumuz olan TOBB ve iştirak şirketlerinin yapısı ve faaliyetlerine ilişkin bilgilendirildi. İkinci ve üçüncü gün ise, seminere katılanlar özellikle iş hayatlarında her zaman karşılarına çıkabilecek konularda uzmanlarımız tarafından bilgilendirildi. Artık farkındalık ve bilgi çağındayız. Farkındalık yaratan ve bilen rakiplerinin her zaman bir adım önünde oluyor. Böylesi bir projeye imza atan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ahmet Naci KILAVUZ
Meclis Eğitim Seminerine Katıldı
Meclis Eğitim Seminerine Katıldı
Meclis Eğitim Seminerine Katıldı
Meclis Eğitim Seminerine Katıldı