Haberler
9 Mart 2016 Çarşamba 11:37

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı Kazım Yılmazın, Güney Doğuda terörle mücadele eden güvenlik güçlerine 2 bin paket fındık gönderdiği öğrenildi.

Kazım YILMAZ’dan Güvenlik Güçlerine, “ Moral Eli ” Uzandı!
Terörle mücadelenin sürdüğü bu dönemde Çarşamba’dan Güney Doğu’ya moral eli uzandı. Terörle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerine, ÇTB Başkanı Kazım Yılmaz tarafından 2 bin paket fındık gönderildi.

Gönderilen fındıklar için Şırnak’ta ki Polislerin sosyal medyada teşekkür etmesiyle öğrenilen bu jest için Kazım Yılmaz, “Bu davranışımız, oradaki güvenlik güçlerimize en azından bir parça moral desteği olursa mutlu oluruz. Onlar, ailelerini geride bırakarak bizler için vatan için kimi Şehit, kimi Gazi oluyor. Onlara minnetimiz asla ödenemez” dedi.

Bu vesileyle teröre tepkisini yeniden dile getiren Kazım Yılmaz,”Her dönem ifade ettiğimiz gibi, terörle beslenenler ve onları destekleyenler ile buna alet olanlar, içeride de,  dışarıda da asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Güney Doğu’da gecesini gündüzüne katarak hainlere karşı milletimizi vatanımızı çocuklarımızı ve geleceğimizi koruyan kahraman askerlerimizin ve polislerimizin her zaman yanında olduğumuzu buradan tekrar duyuruyoruz” dedi. 

BİZ 79 MİLYON KARDEŞİZ

Terörün her türlüsünü lanetlediklerini, kınadıklarını ve asla millet olarak devlet olarak korkmadıklarının da altını çizen Başkan Kazım Yılmaz, “Biz 79 milyon kardeşiz” vurgusunu yineledi. Yılmaz açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:  “Geçmişte pek çok zorlu ve çetin şartları azimle aşmış olan milletimiz,  Allah'ın izniyle tek yürek olup bu belayı da boşa çıkarmaktadır. Terörle mücadelede hayatını kaybeden Şehitlerimize,  kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize sabırlar, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Biz her zaman 79 milyon kardeşiz”

Borsa Başkanı Kazım Yılmaz’a davranışı için bölgeden gelen bazı mesajlar ise şöyle oldu:

Polisimize ve askerimize gönderdiğiniz fındıklar için teşekkür ederiz.                                                 

Türk silahlı kuvvetleri adına sosyal bir hesapta; Cizre’de bizi unutmayıp manevi desteklerinin yanı sıra bize Çarşamba’dan fındık gönderen Samsun Çarşamba Ticaret Borsası Başkanımız ve yönetim kurulu ile ÇTB üyeleri başta olmak üzere tüm Çarşamba halkına teşekkür ederiz. Dualarınızı eksik etmeyin. “PÖH”                                                                                                      

Cizre’de polis memuru olarak geçici görevle bulunuyoruz. Göndermiş olduğunuz hediyeleri aldık. Bu mücadelede bizimle olduğunuz için Allah Razı olsun. Unutulmamak, hatırlanmak güzel bir duygu. Allah daima yolunuzu açık etsin. Allah’a emanet olun. Cizre’den selamlar
Kazım YILMAZ’dan Güvenlik Güçlerine, “ Moral Eli ” Uzandı!