besttourbooking.com
Haberler
21 Eylül 2016 Çarşamba 12:18

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı Kazım Yılmaz, yeni eğitim-öğretim dönemi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kazım YILMAZ, Yeni Eğitim-öğretim Dönemi İçin Başarı Diledi.
Sözlerine; “Sevgili çocuklar, kıymetli gençler, saygıdeğer eğitimcilerimiz” hitabıyla başlayan Yılmaz,” 2016-2017 Eğitim/Öğretim Dönemi hepinize hayırlı olsun” dedi.

Geleceğin teminatı çocukların, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan velilerin ve ülkenin dört bir yanında büyük fedakârlıklarla hizmet veren öğretmenlerin coşkusunu yürekten paylaştıklarını kaydeden Yılmaz,  okul öncesinden üniversiteye bütün öğrencilere başarılı yıllar diledi.

“İRFAN ORDUMUZ BÜYÜK TÜRKİYE DEMEKTİR”

İyi ve donanımlı yetişmiş bir neslin, ülkelerin en önemli sermayesi olduklarını çok iyi bildiklerinin altını çizen ÇTB Başkanı Kazım Yılmaz,”Güçlü, ekonomik olarak kalkınmış, Cumhuriyet ve Demokrasi bilincine sahip bir Türkiye'nin yolu da eğitimden geçmektedir.  Ülkelerin ve toplumların kalkınma, gelişme ve müreffeh seviyeye ulaşma yolundaki en büyük gücü eğitimli, nitelikli ve çalışkan insan varlığının olmasıdır. Millet ve devlet olarak devamlılığımızda çocuklarımız ile gençlerimiz bu günkü mesleklerinin bayraklarını büyüklerinden alacaklar ve onlar artık birer öğretmen, doktor, hukukçu, yazar, profesör, asker, polis olarak devam edeceklerdir. En sağlıklı, en güvenilir, en adil, sosyal bir toplumun anahtarı işte yetişen her yeni nesil olacaktır. Bizler onlara en iyi eğitim ve öğretimi vermekle sorumluyuz. Sorumlukta ilk olarak büyük devletimiz,  değerli öğretmenlerimiz, ardından kıymetli velilerimiz ve eğitim gönüllüleri sırası gelmektedir. Bunun bilinciyle de bizlerde eğitim ve öğretime yaptığımız çeşitli yatırımlar ile bu amaca destek olmaktayız.  Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır”. “bizlerinde hedefi, her zaman irfan ordusuna sahip olmaktadır. İrfan ordumuz büyük Türkiye demektir” ifadelerini kullandı.

Kazım Yılmaz son olarak, ”İlk Öğretim Haftasını da çocuklarımızla kutladığımız dönemde, Bu niyet vedüşünceler ile, 18 milyonu aşkın öğrencinin ders başı yaptığı 2016-2017 Eğitim/Öğretim Döneminin, öğrencilerimize, velilerimize, eğitimcilerimize ve ülkemize başarılı gelecek getirmesini diliyorum” dedi.

Ahmet Naci KILAVUZ