Haberler
11 Haziran 2016 Cumartesi 12:02

Kaymakam Caner Yıldızında katıldığı programda, Çarşambalı Girişimcilere, düzenlenen tören ile belgeleri verildi.

İkinci Grup Girişimciler Belgelendi
Çarşamba Ticaret Borsası, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle oluşturulan Bölgesel Kalkınma Proje Ofis tarafından Samsun İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB ortaklığıyla ikinci Girişimcilik Kursu düzenledi. Başvuruda bulunan 300 kişiden seçilen ilk 25 kursiyer için düzenlenen ilk dönem kursun ardından ikinci dönemde 24 kursiyer belge aldı. İkinci dönem kursiyerleri geleceğin iş kadınları geleceğin iş adamları olmak üzere belgelerini katılımcılardan aldı. Belge töreni Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) toplantı salonunda yapıldı. 

Törene, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ünal, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Tuncer İğneli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan ve davetliler katıldı.

KURSİYERLER TEŞEKKÜR ETTİ

Sertifika töreninde konuşan girişimcilik eğitimi kursiyerleri, eğitimi kendilerine sağlayan Çarşamba Kaymakamlığı, Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, Çarşamba Ticaret Borsası idare amirlerine ve eğitim boyunca kendileriyle ilgilenen Proje Ofisi Müdürü Ayfer İlhan’a teşekkür ederek yapmayı planladıkları işleri anlattılar.

KONUŞMACILAR BAŞARI DİLEDİ

Çarşamba Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Müdürü ve Eğitmen Ayfer İlhan yaptığı açılış konuşmasında kursiyerleri kutladı. Ofis olarak Çarşamba’da ikinci grup Girişimcilik Kursu açtıklarını da vurgulayan İlhan, bu çalışmaların devam edeceğini söyledi. 

Programda konuşan ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz; ‘Gayretli çalışmalarınızın sonucunda belgelerinizi almaya hak kazandınız, Girişimci sayımızı arttırmaya yönelik kurslarımız, Çarşamba ve çevre bölgelerin kalkınmasına yol açacağı temennisi ile devam edecektir. Kurs sonrasında da başarılarınızın devamını diliyorum" dedi. 

Törende katılımcılara ve girişimci adaylara seslenen Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, “Bu kursun oluşmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Belgeleriniz ve kuracağınız işler, hayırlı kazançlara vesile olsun. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Törende, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 24 kadın ve erkek girişimci sertifikalarını Kaymakam Caner Yıldız, Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ünal, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Tuncer İğneli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz ve Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan’ın ellerinden aldılar. 

Katılım belgeleri verilen girişimciler bu belgeleri ile projelerini hayata geçirebilmek için ilgili kurumlara hibe ve destek için başvuruda bulunabilecekler.
İkinci Grup Girişimciler Belgelendi
İkinci Grup Girişimciler Belgelendi
İkinci Grup Girişimciler Belgelendi
İkinci Grup Girişimciler Belgelendi
İkinci Grup Girişimciler Belgelendi
İkinci Grup Girişimciler Belgelendi