Haberler
12 Mayıs 2016 Perşembe 11:57

Kaymakam Caner Yıldızında katıldığı programda Çarşambalı Girişimcilere, düzenlenen tören ile belgeleri verildi.

Girişimciler Belgelendi
Çarşamba Ticaret Borsası, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle oluşturulan Bölgesel Kalkınma Proje Ofis tarafından Samsun İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB ortaklığıyla Girişimcilik Kursu düzenledi. Başvuruda bulunan 300 kişiden seçilen 25 kursiyer geleceğin iş kadınları geleceğin iş adamları olmak üzere belgelerini aldı. Belge töreni Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) toplantı salonunda yapıldı. 

Törene, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz, İŞKUR İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, KOSGEB İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, ÇTSO Meclis Başkanı Muharrem Yaralı, Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Yüksel Arabacı, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri, Sezai Atsan ile Hacı Toraman ve davetliler katıldı.

KURSİYERLER TEŞEKKÜR ETTİ

Sertifika töreninde konuşan girişimcilik eğitimi kursiyerlerinden Derya Cömert Güneş ve Hakan Şimşek eğitimi kendilerine sağlayan Çarşamba Kaymakamlığı, Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, Çarşamba Ticaret Borsası idare amirlerine ve eğitim boyunca kendileriyle ilgilenen Proje Ofisi Müdürü Ayfer İlhan’a teşekkür ederek yapmayı planladıkları işleri anlattılar.

PROTOKÖL TAKDİR ETTİ

Programda konuşan ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz; ‘Gayretli çalışmalarınızın sonucunda belgelerinizi almaya hak kazandınız, Girişimci sayımızı arttırmaya yönelik kurslarımız, Çarşamba ve çevre bölgelerin kalkınmasına yol açacağı temennisi ile devam edecektir. Kurslarımızın, sizlerin de yapacağı yenilikçi yatırımlara öncül olmasını hedeflemekteyiz. Kurs sonrasında da başarılarınızın devamını diliyorum" dedi. Türkiye olarak gelişime ve girişime çok büyük ihtiyacımız olduğunu söyleyen İŞKUR İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, “Girişimcilikle beraber farklı sektörlerde çalışan ve üreten sayımız da artmış olacak. Her açılacak iş yerleri yeni istihdam alanları oluşturacak. Bugün kurulacak işletmeler yarın sizlerin katkı ve becerileri ile ülke ekonomisine kazanç sağlayacaktır. İŞKUR olarak hepinizi tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum" ifadelerini kullandı. Eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifikayı hak eden 25 kadın ve erkek girişimciyi tebrik eden KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, “10 gün süren bu eğitimi tamamladıktan sonra sertifikalarını almaya hak kazanan girişimci adaylarımızı kutluyorum. Ayrıca bu zamana kadar kürsüye çıkarak iş fikirlerini anlatan ilk sizi gördüm. Özgüveniniz beni etkiledi, mutlu etti. KOSGEB olarak sizlere her zaman kapımız açık olacak. Gerek bu eğitimler olsun gerekse bundan sonraki eğitimlerde iş birliği yapacağımız, Çarşamba Kaymakamlığı, Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ve Çarşamba Ticaret Borsası’nın değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Belgelerinizin hepinize hayırlı olmasını dilerim" dedi

KAYMAKAM YILDIZ, “MUAZZAM BİR SERVETİN ÜZERİNDE OTURUYORUZ”

Törende katılımcılara ve girişimci adaylara seslenen Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, “Bu kursun oluşmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Belgeleriniz ve kuracağınız işler, hayırlı kazançlara vesile olsun. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. “Ülke ve Çarşamba olarak büyük, dinamik bir topluma sahip olduğumuzu vurgulayan Kaymakam Yıldız,”Petrol zengini, milli gelirleri yüksek ihracatları çok fazla bazı ülkeler var ama toplum en ufak hamlede sallanıveriyor. Ama bakın biz artık böyle değiliz. 30,40 yıl önce bizde de bir bakan istifa eder bir söz eder taşra, Anadolu sallanırdı” diyerek, bunun sebebini de, artık mümkün oldukça Ankara’ya bağlı kalmamaya, bölgesel güçlü organize sanayilerimiz oluşuna, sadece İstanbul’da değil Anadolu’da da güçlü sanayicilerimiz oluşuna bağlayarak, artık iş adamlarımız çantalarını alıp Arjantin’e, Rusya’ya, Brezilya’ya gidip mal satıyorlar” dedi. İşte bunların bizim gücümüz olduğunun altını çizen Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, “Çarşambamızda da biz muazzam bir servetin üzerinde oturuyoruz. Ama biz bu potansiyeli yeteri kadar değerlendiremiyoruz. Bugün Çarşamba 1 milyar dolar tarım ürünü ihracatı potansiyeline sahiptir. Bugün Samsun’da toplam 400 milyon dolarlık ihracat var. Ben ekonomik olarak Çarşambayı Samsun’dan ileride görüyorum. Ancak üretimimiz eksik" diye konuştu.

Törende, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 25 kadın ve erkek girişimci sertifikalarını Kaymakam Caner Yıldız ve diğer konukların elinden aldılar. Katılım belgeleri verilen girişimciler bu belgeleri ile projelerini hayata geçirebilmek için ilgili kurumlara hibe ve destek için başvuruda bulunabilecekler. Ayrıca program sonunda günün hatırası olarak pasta da kesildi.
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi
Girişimciler Belgelendi