Haberler
26 Mayıs 2021 Çarşamba 14:32

Cumhurbaşakanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrasındaki açıklamasında, 1 milyon 150 bin işletmeye 3er bin lira, esnafa ise 3 bin ile 5er bin lira hibe verileceğini, çiftçilerin borçlarının erteleneceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı R.T. ERDOĞAN Esnafa ve Çiftçiye Destek Paketini Açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece "esnafa bir takım müjdeler" vereceği yönündeki açıklamalarının ardından gözlerin çevrildiği Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki toplantıdan sonra açıklamalarda bulunan Erdoğan, 1 milyon 150 bin işletmeye 3'er bin lira, esnafa ise 3 bin ile 5'er bin lira hibe verileceğini, 645 bin emeklinin maaşının bin 500 liraya yükseltileceğini, çiftçilerin borçlarının erteleneceğini, yaş çay alım fiyatının ise kilo başına 4 liraya yükseltildiğini söyledi.

Çiftçilerin Borçları Ertelenecek

"Bugün çiftçilerimize de müjdemiz var" diye konuşan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"180 bin ton patates ve kuru soğanı üreticiden alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Ellerinde bulunan çeltiğin 15 bin tonu da toprak mahsuslarına verdik. Bu yıl kuraklık yüzünden bazı ürünlerin rekoltelerinde azalma olacağı bellidir. Kuraklıktan zarar gördüğü belirlenen çiftçilerimizin ziraate ve tarım kooparatiflerine olan borçları ertelenecektir."