Haberler
10 Şubat 2024 Cumartesi 23:44

Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulu üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlunun katılımı ile, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldı.

ÇTB Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne Katıldı
Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada seminerin TOBB’un yapısı ve faaliyetleri noktasında meclis üyelerini bilgilendirmek için önemli bir fırsat oluşturduğunu belirterek, görevlerine bu dönem yeni seçilen Meclis üyeleri için tavsiyelerde bulundu. M. Rİfat Hisarcıklıoğlu, demokrasinin en çok işlediği kurumun TOBB olduğunu, meclis üyelerinin atamayla değil seçimle göreve geldiğini vurgulayarak, “En zor seçimde bizimkidir. 4 yıl boyunca ekmek kavgası verdiğin rakibinden oy istemek en zor iştir” ifadelerini kullandı.

-“İnsanlara faydalı olacak yerdesiniz”

Bu işlerde para pul olmadığını ifade eden TOBB Başkanı, işlerinden, evlerinden ve arkadaşlarından fedakarlık ettiklerini söyledi. Hisarcıklıoğlu, “İnsanlara tam da faydalı olacak yerdesiniz. İlinize, ilçenize katkı vermek istiyorsanız bulunduğunuz makamlar müthiş bir fırsat. Unutmayın insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” şeklinde konuştu.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinden birbirlerini ötekileştirmemelerini, farklılıkları kabullenmelerini istedi.