Haberler
11 Ekim 2018 Perşembe 10:06

Çarşambadan İndirim kampanyasına davet ve destek geldi.

Çarşamba’dan İndirim Kampanyası Mesajı
Çarşamba Ticaret Borsası, üyelerine ve iş dünyasına çağrıda bulunarak, ürünlerde en az  %10 indirim tavsiye etti.

Bilindiği üzere,  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı” başlatıldı. Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyüyor. Çarşamba’da bu kampanyaya el uzattı.

Program kapsamında Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı Kazım Yılmaz açıklama yaptı.

Açıklamasında ÇTB Başkanı Kazım Yılmaz, hükümet tarafından enflasyonla mücadele programı çerçevesinde ülke genelinde indirim kampanyası başlatıldığını hatırlatarak, “öncelikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz, ardından 81 il, 160 ilçede yer alan 365 Oda/Borsamız ile bizde Çarşamba iş dünyası olarak kampanyaya ve destek çalışmasına el uzatıyoruz” dedi.  Borsaya kayıtlı, üretim gerçekleştiren ve çeşitli ürünlerin ticaretini yapan üyelere seslenen Yılmaz, “Kıymetli iş adamlarımız-esnaflarımız, bu süreçte 407 kalemi içeren ürün yelpazesinde en az 3 ay süreyle  %10 indirim yapmanızı sizlere tavsiye ediyor ve yapılan indirim ürünlerini bizlere de bildirmenizi rica ediyoruz.  Kampanyaya dâhil olan ürünlerimizin tam listelerini borsamızın yayın organların da görebilirsiniz. Gerçekleşen döviz kuru ile enflasyon rakamları artışları kesinlikle bizleri yıkamayacak aksine mücadele azmimizi daha kuvvetlendirecektir. Bu bağlamda, Yaşanılan ekonomik süreçte ülkemiz, şehrimiz, iş dünyamız olarak el birliğiyle dalgalanmalardan çarşaf gibi bir deniz yüzeyine çıkacağımıza inancımız tamdır” dedi. 

Listede:  Gıda ve alkolsüz içecekler, alkollü içecekler ve tütün, giyim ve ayakkabı, doğal gaz ürünleri, ev eşyası sağlık hizmetleri, ulaştırma hizmetleri, haberleşme,  eğlence ve kültür, lokanta ve oteller, çeşitli mal ve hizmetler başlıklarında 407 ayrı ürün ve hizmet bulunuyor.

Ahmet Naci KILAVUZ