besttourbooking.com
Haberler
16 Kasım 2017 Perşembe 14:06

Çarşambada 2016 yılı sonunda protokolü imzalananEngelliler Aktif Yaşam Merkezi inşaatı başladı.

Çarşamba’da “ Engelliler Aktif Yaşam Merkezi ” İnşaatı Başladı.
Çarşamba’da engelli bireylere yönelik kurulması planlanan çok amaçlı “Engelliler Aktif Yaşam Merkezi” için dönemin Kaymakamı Caner Yıldız’ın makamında; Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ile Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz 2016sonunda protokol imzalamıştı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba Ticaret Borsası arasında “Engelli bireylere yönelik gündüzlü bakım ve rehabilitasyon ve aile danışma merkezi /engelliler aktif yaşam merkezi” yapılması ve işletilmesine ilişkin işbirliği protokolü çerçevesinde yerleşkenin inşaatı Çarşamba Ada Park Mevkiinde başladı. 

İmzalanan protokol çerçevesinde yer tahsisini Çarşamba Belediyesi gerçekleştirirken merkezin yapımını Çarşamba Ticaret Borsası ile Çarşamba Belediyesi birlikte üstlenmiş oldu.

ENGELLİLERE GÜNDÜZ BAKIM VE REHABİLİTASYON HİZMETİ SUNACAK

Çarşambamıza yeni bir projenin başlangıcının mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “ Ben öncelikle Ticaret Borsa Başkanımıza ve dönemin Kaymakamı Caner beye yeniden  teşekkür ediyorum” dedi. İlçede ki kurumlar arasında olan birlik ve beraberliğe de vurgu yapan Dündar, “Yerel bir mutabakatla 2016 yılı sonunda imzalarını attığımız Engelliler Aktif Yaşam Merkezi inşaatımız ada park alanında başladı.  Engellilerin ve yaşlıların gündüz bakımının yapılabileceği ve rehabilite edilebileceği bu alanının inşasını borsa ile üstlendik. Personel yapısını ve işletilmesini de Aile Bakanlığı yapacak.  Engelliler ve ailelerini Çarşambamızda bir hizmete daha kavuşturuyoruz. Engelliler Özel Eğitim Okulu'ndan sonra, engellilere gündüz bakım ve rehabilitasyon hizmeti sunacak olan Engelliler Aktif Yaşam Merkezi Projesi'ni hayata geçiriyoruz. Ben ilçemize Engelliler Aktif Yaşam Merkezinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

ENGELLİ BİREY YOKTUR, ENGELLERİ KALDIRILMAYAN BİREY VARDIR

Bu proje için bir süredirhazırlık çalışmalarının devam ettiğini aktaran Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz,”ilçemiz için gurur kaynağı bir projeyi dönemin Kaymakamı Caner Yıldız bey ve Belediye Başkanımız Hüseyin Dündar bey ile 2016 yılı sonunda imzalamıştık” dedi.  Çarşamba Ticaret Borsası olarak; Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı ilebirçok çalışmada bulunduklarını da kaydeden Kazım Yılmaz, “Eğitimde, sosyal hayatta, ekonomide ilçemizin ve şehrimizin ileri seviyelere ulaşma noktasında mücadelemiz devam ediyor” diyerek, bu bağlamda aktif yaşam merkezinin inşasını Çarşamba Belediyesi ile üstlenmiş bulunduklarını ve birlikte inşaatına da başladıklarını söyledi. “Engelli birey yoktur, engelleri kaldırılmayan birey vardır” ilkesiyle bu projede bulunduklarının vurgusunuda yapan Yılmaz, “Kurulacak ‘Aktif Yaşam Merkezi’ engelli bireyleri, yaşlılarıeğitmek, onlara mesleki iş becerilerini kazandırmak ve istihdamlarını sağlayarak günlük hayata katılmalarını sağlamak amacıyla kuruluyor.Bu merkezin ilçemize yapılması noktasında emek veren katkıda bulunan Sayın Kaymakamımız Caner Yıldız’a, Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Dündar’a teşekkür ediyor, Çarşambamıza hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.
Çarşamba’da “ Engelliler Aktif Yaşam Merkezi ” İnşaatı Başladı.
Çarşamba’da “ Engelliler Aktif Yaşam Merkezi ” İnşaatı Başladı.
Çarşamba’da “ Engelliler Aktif Yaşam Merkezi ” İnşaatı Başladı.