Haberler
28 Kasım 2016 Pazartesi 12:40

Çarşambada toplanan Samsunun oda ve borsa personellerine Doğru ve Etkili Konuşma(Diksiyon) eğitimi verildi.

Çarşamba’da, “ Doğru ve Etkili Konuşma ” Anlatıldı.
Eğitim programı Çarşamba Ticaret Borsasının ev sahipliğinde hafta sonunda ilçedeki Midilli Restaurant-Cafe’de gerçekleşti. Programa; Samsun ve İlçelerinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları Genel Sekreterleri ile personeli katıldı. Katılımcılara semineri Eğitimci Veysel Sami Berikan verdi.

EĞİTİM UYGULAMALARLA YAPILDI

Eğitim öncesi Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreteri ve personeli katılımcıları kapıda karşıladı. Kahvaltı ile başlayan programda Eğitimci Veysel Sami Berikan, ilk olarak İletişim Nedir, Neden Önemlidir? Başlığını anlattı. Güzel ve etkili konuşabilmemin iyi bir dinlemeden de geçtiğini vurgulayan Eğitimci Berikan, “Çevredeki insanların, konuşmadan anlattıkları şeyler vardır. Konuşabilmek için önce iyi bir dinleyici olmak gerekir” diyerek dinlemenin esaslarını paylaştı. Berikan özetle katılımcılara; konuşma sırasında kelimeleri kullanmanın gücünü, konuşma sırasında doğru beden duruşunun nasıl olması gerektiğini, doğru solunum yöntemlerini,  ses kullanımında dikkat edilmesi gereken noktaları ve tınlatıcıların neler olduğunu, tonlamanın nasıl yapılabileceğini anlattı. İki buçuk saatlik program süresinde eğitimci Berkan sürekli anlatımlarında katılımcıların da;  ses, okuma ve beden dili uygulamalarıyla eğitimin içerisinde olmalarını sağladı.

Eğitim sonrası kısa bir açıklama yapan Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu: “Kurum içi kapasite geliştirme programları çerçevesinde, bu hafta sonu ilçemizde bir araya geldik. Bugün değerli eğitmenimizden doğru ve etkili konuşmanın önemli detaylarını öğrendik. Katılımcılara, eğitmenimize ve katılımcılarımızla birlikte özellikle bu programı bizlere sağlayan Borsamızın Başkanı Kazım Yılmaz Beye teşekkür ediyoruz. Eğitimlerimiz Samsun ili oda ve borsaları ile başka programlarla devam edecektir” dedi.
Çarşamba’da, “ Doğru ve Etkili Konuşma ” Anlatıldı.
Çarşamba’da, “ Doğru ve Etkili Konuşma ” Anlatıldı.
Çarşamba’da, “ Doğru ve Etkili Konuşma ” Anlatıldı.
Çarşamba’da, “ Doğru ve Etkili Konuşma ” Anlatıldı.