Haberler
29 Ekim 2021 Cuma 12:19

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. yıl dönümü münasebetiyle Samsunun Çarşamba ilçesinde 28 Ekim ve 29 Ekim tarihleri arasında kutlama etkinliği gerçekleştirildi.

Çarşamba'da 29 Ekim Coşkusu

Çarşamba Belediye binasının önünde bulunan Atatürk Anıtı'na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı makamının çelenk sunulmasıyla başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri ertesi gün Çarşamba Adapark çim alanında devam etti. Törene İlçe Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri, İlçe ve Köy okullarının okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törene Çarşamba Ticaret Borsasını ve Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz’ı temsilen Meclis Başkanı Hacı Toraman katılım sağladı.

Çarşamba Ticaret Borsası’nda Cumhuriyet Coşkusu

Çarşamba Belediye meydanında gerçekleşen 29 Ekim kutlamalarının yanı sıra Çarşamba Ticaret Borsası’nda da Cumhuriyetin 98. Yıl dönümü coşku ile kutlandı. Borsa Binasına metrelerce uzunlukta Türk bayrağı ve dev Mustafa Kemal Atatürk flaması asıldı. Bugünün anısına Meclis Başkanı Hacı Toraman ve Borsa personeli Borsa Binasının önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Toraman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına dair “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutluyoruz, kutlamalara bizzat katılarak her sene olduğu gibi geleneğimizi yerine getirdik ve bayramımızı layık olduğu gibi kutladık. Büyükten küçüğe herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bugün bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerinde bulundu.

Çarşamba'da 29 Ekim CoşkusuÇarşamba'da 29 Ekim CoşkusuÇarşamba'da 29 Ekim CoşkusuÇarşamba'da 29 Ekim CoşkusuÇarşamba'da 29 Ekim Coşkusu