Haberler
8 Ocak 2016 Cuma 11:11

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsasının, Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba Kaymakamlığı ile Kurduğu Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi alt yaptı çalışmalarını tamamladı.

Çarşamba Kalkınma Ofisi, Kapılarını Açtı
Çarşamba’ya hizmet verecek ofis, ilçede ilk olma özelliğiyle kapılarını açtı. Ticaret Borsa’sı ile Ticaret Odası’nın ortak alanında bürosu bulunan Bölgesel Kalkınma Proje Ofisinde, Proje Uzmanı Ayfer İlhan’da müdür olarak göreve başladı. 

Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi’nin kapılarını açmasıyla değerlendirmelerde bulunan Borsa Başkanı Kazım Yılmaz,” Projelerle ilerleyeceğiz” derken; Oda başkanı Ahmet Yılmaz’da,” Çarşamba için kurumlar arası birliktelik üst seviyededir” dedi.

PROJELERLE İLERLEYECEĞİZ

Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi’nin hizmete girmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, Kalkınma Ofisinin Çarşamba ve bölgesine hizmet vereceğini söyledi. Çarşamba Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi’nin; Çarşamba Kaymakamlığı, Belediyesi, Oda ve Borsa’sının ortak çalışması olduğunun da altını çizen Borsa Başkanı Kazım Yılmaz,” İlk etapta Oda ve Borsa Üyelerimize açık olacak ofiste, hibe ve destek sağlayan kurumlara başvurularda en azami koşullarla yardımcı olunacaktır.  Böylelikle girişimci üyelerimiz tarafından Kalkınma Ajansları ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programlarına daha fazla proje sunulabilecektir” dedi. Girişimcilere her zaman destek vermeye ve öncü olamaya hazır olduklarını da kaydeden Kazım Yılmaz, “Yeter ki, hemşerilerimiz Çarşamba için proje yapmaya teşebbüs etsin. Bizler, Kalkınma Destek ve Proje Ofisi aracılığıyla onlarla her türlü çalışmayı yürütmeye hazırız. Çarşambamız sizlerin projeleriyle ilerleyecektir” ifadelerini kullandı.

KURUMLAR ARASI BİRLİKTELİK EN ÜST SEVİYEDEDİR

Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi’nin kurulmasında emeği geçen herkese Çarşambamız adına teşekkürü borç biliyorum diyen ÇTSO Başkanı Ahmet Yılmaz, Proje Ofisinin, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ile Çarşamba Ticaret Borsası’nın (ÇTB) ortak alanında bürosunun olduğunu kaydetti. “Her alanda olduğu gibi ilçemizin ekonomik ve sosyal olarak ilerlemesi adımlarından biri olan bu çalışmada da Çarşamba’da ki kurumlar arası birliktelik en üst seviyede sürmektedir” diyen Yılmaz, ”Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Müdürü, Proje Uzmanı Ayfer İlhan ile imzalanan protokol sonrası artık üyelerimize hizmet vermeye başladık.  Ayrıca her zaman Ofis tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi, Kalkınma Ajansı ve TÜBİTAK’ın teklif çağrıları hakkında üyelerimize duyurular yapılıp bilgiler de verilecektir. Çarşambamız girişimcilerimizle adımlarını daha ilerilere atacaklardır” diye konuştu.

Ahmet Naci Kılavuz
Çarşamba Kalkınma Ofisi, Kapılarını Açtı