besttourbooking.com
Haberler
15 Şubat 2018 Perşembe 14:25

Çarşamba Ticaret Borsası personeli Samsun İçin Okuma Vakti etkinliği kapsamında kitap okuyor.

Çarşamba Borsa Okuyor
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan "Samsun İçin Okuma Vakti" etkinliği ile Türkiye’de ilk defa bir şehrin tamamında "okuma saati" çalışması yapılıyor. Çarşamba Ticaret Borsası personeli de akşam evlerinde okumanın dışında öğlen aralarında bir araya gelerek bir süreyi okuma vakti olarak ayırıyor.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Oku Anla Yaşa Projesi" 1,5 yıldır Samsun’daki bütün okullarda uygulanıyor. Proje ile çocuklara kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırılması için etkinlikler yapılıyor. Projenin ikinci ayağı olan evde de kitap okuma çalışmaları il genelinde başlatıldı. "Samsun İçin Okuma Vakti" olarak isimlendirilen etkinlik ile her gün saat 20.00’de anne, baba, çocuk herkesin televizyonu, tableti, telefonu kapatarak kitap okuması amaçlanıyor. Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin desteklediği proje Samsun Valisi Osman Kaymak’ın attığı “samsunokumavakti” twiti ile 08 Şubat 2018 saat 20.00’de başladı.

Etkinlikle ilgili konuşan Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu, “Bu anlamlı projeye toplumun her kesiminin sahip çıkması lazım, bizde önce kendimiz sahip çıkarak bu etkinlikte akşam evlerimizde, gündüz iş yerimizde okuyarak katılmış bulunuyoruz” dedi.

Ahmet Naci KILAVUZ
Çarşamba Borsa Okuyor
Çarşamba Borsa Okuyor
Çarşamba Borsa Okuyor
Çarşamba Borsa Okuyor