Haberler
14 Mart 2016 Pazartesi 11:39

En kutsal mesleklerden olan, tıp alanında çalışanlarımızın, gece gündüz ayrımı yapmadan sağlımız için mücadelesi hiçbir maddi karşılıkla ödenemez!

Borsa’nın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Bu gün, onların kıymetlerinin hatırlanması için yalnızca semboldür. Tüm sağlık çalışanlarımız bizler için her gün değerlidirler.

Sağlık Bakanlığı da 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dün Ankara'da yaşanan patlama nedeniyle "Acılıyız ama buradayız, dimdik ayaktayız" denildi. Evet, bizlerde acılıyız ve sizlerin dim dik ayakta duruşunuz acılarımızı biraz hafifletiyor.

İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart'ında işgal altındaki İstanbul'da gerçekleşmiştir. 14 Mart 1919’da kadim başkentimiz İstanbul’u işgal etmeye kalkanlara karşı direnen tıbbiyelerden miras kalan milli ruhu hiçbir güç söndüremeyecektir.

Sağlık çalışanlarımızın 97 yıl öncede olduğu gibi hem milli duygulara sahip çıkan ruhu, hem de mesleklerini icra edişleri bizlere güven veriyor.

Bu vesilelerle; Profesörlerimizin, Hekimlerimizin, hemşirelerimizin, Ebelerimizin, Sağlık Memurlarımızın ve Tüm Tıp Camiasının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz. Bu günün anısına hayatta olmayan değerli Hekimlerimizi de saygıyla anıyor ve Allah’tan Rahmet diliyoruz.

Kazım YILMAZ
Çarşamba Ticaret Borsası
Yönetim Kurulu Başkanı