Haberler
25 Mayıs 2017 Perşembe 13:24

Çarşamba Ticaret Borsası MYO da Mezuniyet sevinci yaşandı.

“ Borsa Meslek Yüksekokulu, Kep Attı ”
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu'nun 6 bölümünden bu yıl mezun olan 463 öğrenci için tören düzenlendi. Çarşamba Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen mezuniyet töreni, geleneksel kep atma töreniyle sona erdi. Okul da birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencileri ise Çarşamba Ticaret Borsası, altınla ödüllendirdi.

YOĞUN KATILIM GERÇEKLEŞTİ

Mezuniyet törenine; Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, OMÜ Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir, Öğretim Görevlileri, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Servet Zeren, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Yaralı, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan, Genel Sekreter Eftal Yetimoğlu, davetliler ve aileler katıldı.

6 AYRI BÖLÜMDE 2 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ

Tören, bu yıl mezun olan Yüksek Okulun 6 ayrı bölümünden 463 öğrencinin marşlar ile salona girişiyle başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir yaptı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine katılanları selamlayan Aydemir,  2002 yılında 240 öğrenci ile iki bölümde eğitim öğretimine başlayan okulun bugün 6 ayrı bölümde 2 Binin üzerinde kişinin eğitim öğretim gördüğü bir yüksekokul haline geldiğini açıkladı.  Aydemir,”Yüksekokulumuzun bu değişim ve gelişimine katkı sağlayan öncelikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne, binanın yapılmasını sağlayan Borsa’nın eski ve yeni başkanları Mithat ve Kazım Yılmaz beyefendilere ve her zaman katkısını yanımızda gördüğümüz Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Dündar’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasında öğrencilere de seslenen Yüksekokul Müdürü Aydemir,  “Sevgili öğrenciler, ülkemizin kalkınabilmesi için ara eleman ihtiyacımızı karşılayan yüksekokulumuzdan derslerini başarıyla tamamlayarak mezun olmaya hak kazandınız. Sizlere gelecek hayatlarınızda başarılar diliyor, sizleri ve ailelerinizi kutluyorum” dedi.       .

ÖNCE BEŞERİ SERMAYEMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ

Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, törende ki konuşmasında ilk önce ailelere seslenerek, “Değerli aileler, sevincinizi paylaşıyoruz” dedi. Devletin üniversiteler için büyük para harcadığına vurgu yapan Güney, “Arkadaşlar, bizim devlet olarak 2017 yılında üniversitelere harcadığımız para 25 milyar liraymış. Yani 4 ayrı bakanlığın bütçesinden daha büyük bir bütçe bu” dedi. Daha sonra öğrencilere dönen Kaymakam Güney, “Değerli gençlerimiz sizlerden ilk önce beklentimiz topluma faydalı olmak için hangi işte olursanız olsun iyi insan olun. Önce beşeri sermayemizi güçlendireceğiz. Mezun olan kardeşlerimiz hepinize başarılar diliyorum. Tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

DÜNDAR, TEBRİK ETTİ

Törende konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, sözlerine “Bu güzel heyecanı yaşayan değerli gençler ve aileler, sizleri selamlıyorum” diyerek başladı.  Dündar sözlerini şöyle sürdürdü, “2008 yılında Çarşamba Ticaret Borsamız ve Çarşamba Belediyemiz ile başladığımız Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek okulu bu gün müstakil binası olan birçok mezun veren parmakla gösterilen bir meslek yüksek okulu haline geldi.  Türkiye’mizde ara eleman ihtiyacını karşılayacak 100’lerce öğrencimizi bu törende mezun ediyoruz. Değerli öğrencilerimiz, kıymetli hocalarımız ve ailelerimiz sizleri tebrik ediyoruz. Mezun olan arkadaşlarımıza hayatta başarılar diliyoruz”.

BORSA ÖDÜLLENDİRDİ

2016–2017 Eğitim-öğretim yılında, OMÜ Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu’nda; Bankacılık ve Sigortacılık Programı Bölümünden Emine Kasap okul birincisi, Bilgisayar Teknolojileri Bölümünden Hava Kosanoğlu okul ikincisi, Sosyal Güvenlik Programı Bölümünden Muharrem Çokul’un  ise okul üçüncüsü oldukları açıklandı. Okul sonunda başarıları ile dereceye giren İlk üç öğrenciyi de Çarşamba Ticaret Borsası altın ile ödüllendirdi. Öğrencilere hediyelerini Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Servet Zeren, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Yaralı, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan taktim etti. Öğrenciler diplomalarını da protokol üyelerinin ellerinden aldılar. Programın sonunda öğrenciler hep birlikte kep attılar.