Haberler
13 Mart 2017 Pazartesi 13:08

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Borsa Başkanı YILMAZ, Tıp Bayramı’nı Kutladı!
Mesajında, “En kutsal mesleklerden olan, tıp alanında çalışanlarımızın, gece gündüz ayrımı yapmadan sağlımız için mücadelesi hiçbir maddi karşılıkla ödenemez” diyen Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu gün, onların kıymetlerinin hatırlanması için yalnızca semboldür. Tüm sağlık çalışanlarımız bizler için her gün değerlidirler.

Tarihimizden biliyoruz ki, İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart'ında işgal altındaki İstanbul'da gerçekleşmiştir. 14 Mart 1919’da kadim başkentimiz İstanbul’u işgal etmeye kalkanlara karşı direnen tıbbiyelerden miras kalan milli ruhu hiçbir güç söndüremeyecektir.

Sağlık çalışanlarımızın 97 yıl öncede olduğu gibi hem milli duygulara sahip çıkan ruhu, hem de mesleklerini icra edişleri bizlere güven veriyor.

Bu vesilelerle; Profesörlerimizin, Hekimlerimizin, hemşirelerimizin, Ebelerimizin, Sağlık Memurlarımızın ve Tüm Tıp Camiasının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz. Bu günün anısına hayatta olmayan değerli Hekimlerimizi de saygıyla anıyor ve Allah’tan Rahmet diliyoruz”.