Haberler
16 Haziran 2015 Salı 10:16

Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemine 2012 yılında dâhil olan Çarşamba Ticaret Borsası, Akreditasyon Sistemi kapsamında gerçekleştirilen gözetiminden tam not aldı.

Borsa Akredite Gözetiminden Başarıyla Geçti
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 2012 yılında Çarşamba Ticaret Borsası ‘na (ÇTB)Akredite Borsa Belgesi verilmişti.ÇTB.'de Oda ve Borsalarda Akreditasyon sistemince belirtilen belli sürelerde gözetim denetime tabi tutulmaktadır. Çarşamba Ticaret Borsası, “Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi” kapsamında Türk Loydu Akreditasyon Denetçisi Hasan Uğur Aykaç tarafından borsanın faaliyetleri , akreditasyon sistemi kriterlerine uygunluk kapsamında değerlendirildi. Gözetimde Oda ve Borsa Akreditasyon Standardı maddeleri borsaların üyelerine sunması gereken bir takım Temel Hizmetler (İletişim Ağı, Politika ve Temsil, Bilgi, Danışmanlık ve Destek, İş Geliştirme ve Eğitim, Uluslararası Ticaret) ve bunun için sahip olmaları gereken Temel Yeterliliklere (Yönetim ve Oda/Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Planlaması ve Yönetimi, Haberleşme ve Yayınlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı, Üye İlişkileri, Kalite Yönetimi) ilişkin elementlere yönelik gerçekleşti.

Çarşamba Ticaret Borsa’sı Meclis Salonunda düzenlenen Akredite Gözetimi açılış toplantısında, Meclis Başkanı Nurettin Öztekin,Meclis Başkan Yardımcısı Yüksel Arabacı ,Yönetim Kurulu Üyesi Ali Toraman ile Akreditasyon Kurulu üyeleri , Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu, Tescil Memuru Muhterem Küstül , Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Saliha Sivaslı, borsada verilen hizmetler ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında Türk Loydu Akreditasyon Denetçisi Hasan Uğur Aykaç’a bilgilendirmede bulundular.

Çarşamba Ticaret Borsası’nın çalışmaları, üyelerine verdiği hizmetler, insan kaynakları, akreditasyon sistemiyle ilgili yeterliliklerini değerlendiren Türk Loydu Akreditasyon Denetçisi Hasan Uğur Aykaç: “Yapmış olduğumuz gözetimler sonrasında, Çarşamba Ticaret Borsası’nın iyi uygulamalarının da mevcut olduğu yönünde rapor hazırlancağı" bilgisini verdi.

Toplantının devamında Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Kurulu Başkanı Nurettin Öztekin,Başkan Yardımcısı Yüksel Arabacı, Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Toraman, Meclis Kurulu üyeleri Mehmet Arslan İle Yaşar Asma ’da gözetim toplantısına katılarak karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular.

Ahmet Naci KILAVUZ
Borsa Akredite Gözetiminden Başarıyla Geçti
Borsa Akredite Gözetiminden Başarıyla Geçti