Haberler
10 Haziran 2013 Pazartesi 17:09

Başkanımız Kazım YILMAZ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği seçimlerinde Başkan Rifat Hisarciklioğluna tam destek verdiklerini açıkladı.

Başkanımız Kazım YILMAZ'dan Hisarcıklıoğlu'na Destek
Başkanımız Kazım Yılmaz, TOBB seçimlerinde Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu'nu desteklediklerini, ülkenin kendisine ihtiyacı olduğunu söyledi. “Ülkemizin kalkınma hamlesi içinde olduğu bu dönemde, başarıların devam etmesi ve pekişmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ve ülkemizin Rıfat Hisarcıklıoğlu'na önümüzdeki dönemde de ihtiyacı olduğu düşünüyorum. Bu düşüncemi kamuoyu ile paylaşırken, yapılacak TOBB Başkanlık seçimleri sonrasında ülkesini ve milletini seven bir kurum olarak bu sorumluluk bilinci ile bu dönem de böylesi onurlu bir görevi ifa etmesini diliyor, mutlak desteğimizi beyan ediyoruz" dedi.

KATKISI BÜYÜK

TOBB'un uluslararası bir misyona kavuştuğunu kaydeden Yılmaz, “Avrupa Odalar Birliği ve Milletlerarası Ticaret Odası gibi uluslararası yapılarda üstlendiği görevlerle de TOBB'a kazandırdığı uluslararası misyonu ile Türk iş dünyası için gurur vericidir. Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada giderek güçlenen önemli ve değerli bir aktör haline gelmiştir. Bu yükselişte, sayıları 1.5 milyona ulaşan Türk müteşebbisin ulusal ve uluslararası platformda çatı kuruluşu olan TOBB' un ve Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun katkısı büyüktür. Bugün; başkanımızın önderliğindeki TOBB, ülkemizin ortaya koyduğu kalkınma hedeflerine erişmesinde en vazgeçilmez aktörü olarak ekonomik, kültürel ve sosyal alanda, yurt içinde ve yurt dışında iş dünyasına yön veren bakış açısı ile odalarımız ve borsalarımız için gelişimin ateşleyicisi olmuştur” diye konuştu.