Haberler
17 Aralık 2016 Cumartesi 12:48

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Kayseride bombalı araçla gerçekleştirilen ve çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüsün hedef alındığı saldırı sonrası sert bir dille kınama mesajı yayımladı.

Başkan YILMAZ; “ Kalleşçe Saldırabilir Ama Bizi Yıkamazsınız ” !
Yılmaz: “İstanbul Beşiktaş sonrası Kayseri’de canımıza tekrar saldırdılar. Polisimize, askerimize ve vatandaşlarımıza karşı yapılan bu haince, kalleşçe saldırılar bizim içimizi yakacak ama asla bizi yıkamayacaktır” dedi.

“İstanbul Beşiktaş’ın ardından milletçe Kayseri’de hain bir saldırıya maruz kaldık” diyen ÇTB Başkanı Kazım Yılmaz, “Herkes bilmelidir ki; terörle beslenenler, onları destekleyen iç ve dış mihraklar birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacaktır. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, terörü en ağır şekilde lanetliyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz, yayımladığı mesajına şu sözlerle devam etti;

“Alçakça, haince, kalleşçe yapılan saldırı hepimizin ciğerini bir kez daha yakmıştır. Acımız kelimelerle tarif edilemez. Vicdanları sızlatan bu alçaklığı yapanlara insan diyebilmek de mümkün değildir. Bu saldırıda Genç Fidanlarımız, Askerlerimiz,  Sivil Vatandaşlarımız hayatlarının baharında kalleşliğe maruz kaldılar. Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını asla unutmayacak ve affetmeyecektir. Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız.  Samsun ve Çarşamba iş dünyası adına, terör ve terörden medet umanları bir kez daha kınıyor, lanetliyor saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Ahmet Naci KILAVUZ