Haberler
22 Mart 2016 Salı 11:42

Samsunun Bafra ilçesi Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde, Samsun ili ve ilçeleri Oda ve Borsa personellerine, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Buğra Genç tarafından Beden Dili adlı eğitimi verildi.

Bafra’da Beden Dili Eğitimi Gerçekleşti
Buğra Genç, katılımcılara; İletişimde kendimizi ifade etmekte ve karşımızı anlamakta iletişim unsurları arasında beden dilinin yüzde 55 ile 60, ses ve konuşmanın yüzde 30 ile 38 kelimelerin ise ancak yüzde 7 ile 10 arasında olduğunu belirterek beden dilinin önemi anlattı. Empatinin önemini de vurgulayan Genç, “Empati, kişinin; Olaylara karşısındakinin bakış açısıyla bakabilmesi, Karşısındaki kişinin duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlaması, Anladığını karşısındaki kişiye ifade etmesidir” dedi. Buğra, daha sonra slaytlar eşliğinde beden dilini anlattı.

Bafra TSO Genel Sekreteri Talip Şahin eğitim sonrası yaptığı açıklamada; Oda ve Borsalarımızda Hizmet kalitesini arttırmak ve birlikteliği devam ettirmek amacı ile bu tür eğitimlere ara vermeden devam edeceğiz” diyerek,  Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine ve personeline katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Eğitime, Samsun ve ilçeleri Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları Genel Sekreter ve Personelleri katıldı.