Haberler
1 Kasım 2023 Çarşamba 14:40

İstanbul Sanayi Odasının (İSO) her yıl yaptığı Türkiyenin İkinci 500 Büyük Sanayici Kuruluşunun 2022 yılı raporu sonuçları açıklandı. Sanayi sektörünün en değerli verilerini yansıtan Türkiyenin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine, üretimden net satışlara göre Samsun 9 firmayla adını yazdırdı.

500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesine Giren Özyılmaz’a Tebrik

Açıklanan listede, Çarşamba Ticaret Borsası Üyesi Özyılmaz Fındık San. ve Tic. A.Ş. 896.510.897 TL üretimden net satışla 494’üncü sıradan listeye girerken, Samsun’dan 8 firma daha 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer aldı.


Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı Kazım Yılmaz yaptığı açıklamada, Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayici Kuruluşu arasına girerek Samsun’u ve Çarşamba’yı gururlandıran Özyılmaz Fındık San. ve Tic. A.Ş’ yi ve listeye giren 9 firmayı başarılarından ötürü kutladı.  Çarşamba’da fındık sanayisinde üretim ve ihracat yapan üyelerini her zaman desteklediklerini ifade eden Başlan Yılmaz, listeye giren Özyılmaz Fındık Sanayi ile gurur duyduklarını belirtti.


Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Yılmaz’ın da Yönetim Kurulu Üyeliğinde görev aldığı Özyılmaz Fındık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin başarılarını takdir ettiğini ifade eden Yılmaz, Özyılmaz Fındık Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Yılmaz’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik ederek, “Ülke ekonomisine sağladıkları katkılardan ötürü firmamızı kutluyor iş dünyasındaki başarılarının devamını diliyorum” dedi.


Üreticilerimiz ve Sanayicilerimizden Ortak Başarı

 

Samsun’un ticarette büyük bir üretim alanına sahip olduğunu belirten Yılmaz, Dünya ve Türkiye ticaretinde söz hakkı kazanmanın ancak takdir görmüş ve tescillenmiş başarılar ile gerçekleşebileceğini, Samsun ve ilçelerinin ticaret hacmini genişleterek ilerlediği bu yolda emin adımlarla yürüdüğünü ifade etti. Yılmaz, “Sanayimiz adına bu değerli kazanımlar ilçemiz, şehrimiz ve ülkemiz için de yeni yatırımların kapılarının açılacağına işarettir. Yeni yatırımlar istihdamı, kaliteli istihdam ise üretimi güçlendirecektir. Bu üretim zincirinde takdir sanayicilerimize olduğu kadar, toprağına sahip çıkan, fındığı eken, fındığına, gösterdiğimiz yol haritaları ile bakarak verimini en üst düzeye ulaştırmaya çalışan, mahsulünü alan ve bölgemize kazandıran üreticilerimize de aittir. Bölgemizin tarımsal zenginliği fındığı yetiştiren, üreten, işleyen ve milli ürünümüzü ihraç eden başta Özyılmaz Fındık Sanayi olmak üzere tüm üreticilerimiz ve üyelerimiz ile gurur duyuyoruz” dedi.

 

Hedefimiz Sanayide Güç Zinciri Oluşturmak


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde, ÇTB’nin ihracatı artırıcı adımları takip ettiğini ve her daim desteklediğini ifade eden Yılmaz, “İsteğimiz, her zaman üreticimizin ve şehrimizin kazanacağı bir zincir oluşturmaktır. Bu hedef ve bu güç zinciri için bizleri ileriye taşıyacak adımları takip ediyor, üreticimizi ve üyelerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Bu hedeflerimizi ancak el ele vererek gerçekleştirebilir, Samsun sanayisinin adını iş dünyasına altın harfler ile yazdırabiliriz.

Ülkemizin, bölgemizin, şehrimizin ve ilçemizin kalkınmasına daha fazla katkı sağlamak için gereken tüm görevleri yerine getirmeye hazırız” dedi.