Haberler
31 Mayıs 2018 Perşembe 14:43

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tarım Kurulu üyeliğine seçildi.

Kazım YILMAZ, ‘Tobb Tarım Kuruluna Seçildi’
TOBB Genel Kurulunun ardından diğer alanlarda ki seçimler de tamamlandı. Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan’ın Başkanlığında 4 yıl görev yapacak kurul, 10 kişiden oluştu.  TOBB Tarım Kurulu,  Türkiye’de bulunan 365 oda ve borsayı tarımsal sektörde ki ilgili alanlarda temsil edecek.  

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı, TOBB Tarım Kurulu Üyesi Kazım Yılmaz seçim sonrası yaptığı açıklamada, öncelikle kurul başkanı Mehmet Erdoğan ile üyeleri tebrik edip, kendilerini seçen genel kurul delegelerine de teşekkür etti.  Kuruldan bahseden Yılmaz, “Tarım Kurulu'nda ülkemizin tarımla ilgili sorunlarını konuşup değerlendireceğiz. Bunlarla ilgili raporlar hazırlayıp, ilgili Bakanlık, kamu kurum ve kuruluşlarla paylaşıp, tarımla ilgili sorunlara çözüm bulacağız” dedi.

Kazım Yılmaz, bölgenin ve şehrin tarımda en önemli geçim kaynağı olan fındık sektörünün sorunlarının çözümünde Tarım Kurulunun önemli bir araç olacağını vurguladı. Yılmaz, son olarak,  ayrıca diğer tarım ürünlerinin geliştirilmesi konusunda kurulla birlikte çalışmalar yürütüleceğini, ilgili tarım ürününde üreticinin ve iş adamlarının beklenti ve sorunlarının sonuca ulaşması için mücadele edileceğini de ifade etti.

Ahmet Naci KILAVUZ
Kazım YILMAZ, ‘Tobb Tarım Kuruluna Seçildi’
Kazım YILMAZ, ‘Tobb Tarım Kuruluna Seçildi’