Haberler
25 Kasım 2022 Cuma 12:32

Eğitim yardımlarını sürdüren Çarşamba Ticaret Borsasınca (ÇTB), Okul müdürleri aracılığıyla belirlenen 1287 öğrenciye kışlık polar mont ve bot yardımı yapıldı.

Çarşamba Ticaret Borsası’ndan Eğitime Tam Destek

Çarşamba  Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle geleneksel hale getirdiği eğitim yardımlarını bu yıl da gerçekleştirdi.

Çarşamba Ticaret Borsası görevlileri ve Köy okullarının okul müdürleri ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Çarşamba ve Ayvacık ilçelerinde belirlenen 1287 öğrenciye kışlık mont ve bot dağıtımı gerçekleştirildi. Mont ve bot yardımı yapılan okullar arasında Çarşamba Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu da yer aldı. Gerçekleştirilen okul gezilerinin ardından Çarşamba Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu ‘nu ziyaret eden ÇTB Meclis Başkanı Hacı Toraman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Servet Zeren ve Genel Sekreter Sercan Yaşar, Okul Müdürü Muhammet İleri’ye belirlenen eğitim yardımlarını taktim ederek, İleri’den okul ve öğrenciler hakkında detaylı bilgi aldı.

Eğitim Bizi Karanlıktan Aydınlığa Götürecektir

Gelecek neslin mimarları olan çocukların, aldıkları eğitimle yetkin bir öğrenim kazanmış ve donanım sahibi bireyler olması gerektiğini ifade eden Toraman, şu açıklamalara yer verdi:

"Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile Çarşamba ve Ayvacık ilçelerimizde bulunan köy okullarında belirlenen 1287 öğrencimize kışlık polar mont ve bot yardımlarımızı meclis kurulumuz ve personellerimiz aracılığıyla ulaştırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Öğretmenler gününde gerçekleştirdiğimiz okul ziyaretimiz vesilesi ile “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda eğitime gereken tüm desteği vermeyi amaçlayarak tüm öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyor ve öğretmenlerimizi unutmayarak kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Tüm öğrencilerimizin eşit şartlarda okuyabilmesi adına gerekli adımları atmaya hazır olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz. Eğitim bizi karanlıktan aydınlığa götürecek tek yoldur, öğrencilerimizin destekçisi olamaya devam edeceğiz”

Çarşamba Ticaret Borsası’ndan Eğitime Tam DestekÇarşamba Ticaret Borsası’ndan Eğitime Tam DestekÇarşamba Ticaret Borsası’ndan Eğitime Tam Destek