Haberler
12 Eylül 2022 Pazartesi 16:43

Oda ve Borsa Kalite Yönetim Sistemine 2010 yılında dâhil olan Çarşamba Ticaret Borsası, Kalite Yönetim Sistemi kapsamında gerçekleştirilen gözetiminden tam not aldı.

Borsamız Kalite Yönetim Sistemi Denetimini Başarıyla Tamamladı

Çarşamba Ticaret Borsası’nda TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim standardı çerçevesinde 12.09.2022 Pazartesi günü gözetim tetkiki gerçekleşti. TSE ‘ den gelen Samsun Belgelendirme Müdür Vekili Nuray Balaban’ın yaptığı denetim başarıyla tamamlandı. Denetime Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcısı Saliha Sivaslı ve Kalite Sorumlusu Hümeyra Arı katıldı.


Yapılan denetim sonunda, ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi’ni entegre bir şekilde uygulayan Çarşamba Ticaret Borsası, bu sistemle ilgili yapılan denetimi başarı ile tamamladı.


Denetimin ardından görüşlerini dile getiren Denetçi Nuray Balaban, “Çarşamba Ticaret Borsası, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve Akreditasyon sürecini başarılı bir şekilde kurumlarına entegre etmiştir. Bu anlamda Borsa olarak üyelerinin istek ve talepleri doğrultusunda Borsa’nın tabi olduğu kanun ve yönetmeliklere bağlı olarak hizmetlerine büyük bir özveriyle devam etmektedir. Çarşamba Ticaret Borsası, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemini yapılan bu denetimle başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Denetim sonucunda görüyoruz ki Borsa’nın kurumsal yapısının kuvvetlenmesi adına yapılan çalışmalar ve bu konuda yönetim ve çalışanların gösterdiği gayret memnuniyet verici’’ dedi.