besttourbooking.com
Haberler
22 Aralık 2023 Cuma 15:22

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği muhasebe denetim sürecinin ikincisini 22 Aralık 2023 Cuma günü başarıyla sonuçlandırdı. Periyodik olarak gerçekleşen denetimlerde önceki yıllarda olduğu gibi Bağımsız Denetçi Yeminli Mali Müşavirler tarafından Borsaya ait muhasebe kayıtlarının denetimi gerçekleştirildi.

Borsa Muhasebe Denetimi Başarıyla Sonuçlandı

Çarşamba Ticaret Borsası, 2023 yılının Aralık ayında Bağımsız Denetçi Yeminli Mali Müşavir Erdoğan Işık ve Haşim Kuş tarafından muhasebe kayıtlarının denetimini gerçekleştirdi. Mali Müşavir Işık, denetimlere dair hazırladığı detaylı raporu, son denetimin tamamlanması ile birlikte ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz’a sunduğunu ifade etti.


Borsada gerçekleştirilen muhasebe denetimi hakkında görüşlerini ifade eden ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, muhasebe denetiminin kendi iradeleriyle her yıl periyodik olarak gerçekleştirildiğini aktardı. 2023 yılı denetimlerinin de önceki yıllarda sonuçlanan denetimler gibi başarıyla tamamlandığını belirten Başkan Yılmaz, “Bizlerin talebi ve daveti üzerine düzenli olarak her yıl Borsa muhasebesini denetleyen Yeminli Mali Müşavirlerimiz, borsamıza ziyaret gerçekleştirmektedir. Gerçekleşen denetim ile Borsaya ait muhasebe kayıtlarının; bağlı olduğumuz kanun ve yönetmeliklere, mevzuata ve nizama uygunluk açısından denetimimiz gerçekleştirilmektedir. Tamamladığımız tüm denetimlerde olduğu gibi bu denetim de kurumsal yönetimin esaslarından olan kurumsal şeffaflık ilkesine dayalı olarak gerçekleştirilmiştir” dedi.